Paribu Yeni Şirket

Türkiye merkezli kripto para alım-satım platformu Paribu, blokzincir tabanlı yazılım çözümleri geliştirecek olan yeni bir şirket kurduğunu açıkladı. Yüzde yüz Paribu ortaklı yeni şirketin, ‘Stoken Finansal Teknolojiler AŞ’ adı altında 50 milyon TL sermaye ile kurulduğu ifade edildi.  

Türkiye merkezli kripto para alım-satım platformu Paribu, blokzincir tabanlı yazılım çözümleri geliştirecek olan yeni bir şirket kurduğunu açıkladı. 50 milyon TL sermayeli olarak ‘Stoken Finansal Teknolojiler AŞ’ adı altında kurulan şirketin, yüzde yüz Paribu ortaklı olduğu ve finansal teknolojiler alanında geliştirmeler yapacağı belirtildi. Yeni şirketin, blokzincir tabanlı yazılım çözümleri alanında yatırımlar yapacağının da altı çizildi.  

Paribu’nun ayrıca, 12 milyon TL’lik ödenmiş sermayesi de 40 milyon TL’ye çıkarıldı. Şirketin ödenmiş sermaye artışı, 26 Mayıs 2021’de 10335 sayılı Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayımlandı. Paribu’dan yapılan açıklamada; eski sermayenin tamamının ödenmiş olduğu, yeni artışın ise dağıtılmamış geçmiş yıl karlarından karşılandığı belirtildi.  

Paribu CEO’su Yasin Oral, yaşanan gelişme sonrası konuya ilişkin açıklamalarda bulundu

Paribu Yasin Oral

Diğer yandan; Paribu CEO’su Yasin Oral, yaşanan gelişme sonrası konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Güncel olarak 4 milyon kullanıcıya hizmet verdiklerini belirten Oral, açıklamasında “Kullanıcılarımızla birlikte ürettiğimiz katma değeri sürdürülebilir çalışmalar için değerlendirmeye devam ediyoruz. Lider kripto para işlem platformu olmanın sorumluluğuyla hareket ediyoruz. 12 milyon TL’lik ödenmiş sermayemizi geçmiş yılların kârlarıyla 40 milyon TL’ye yükselttik. Bunda Paribu’ya duyulan güvenin çok büyük bir etkisi var. Paribu, altyapısı ve kesintisiz uyguladığı güvenlik prosedürleriyle güvenli işlem hizmeti vermeyi sürdürecek” ifadelerini kullandı.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Paribu, Hacklenme İddialarına İlişkin Açıklama Yaptı!

Kripto Para Borsası Paribu, Siber Saldırı İddialarıyla Gündeme Geldi!

Paribu, Kripto Parayla Ödeme Yapmaya Olanak Tanıyan ‘Paribu Card’ Hizmetini Duyurdu 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz