Okuma Süresi
1 dakika

Assassin’s Creed Valhalla oyununun ‘Eivor’ isimli ana karakterinin kadın versiyonu, Ubisoft tarafından yayınlanan sinematik bir fragmanda gösterildi. Eivor, fragmanda Assassin’s Creed serisinin bir ikonu haline gelen gizli bıçağı kullanırken görüldü.

Nisan ayının sonlarına doğru Ubisoft tarafından duyurulan Assassin’s Creed Valhalla’dan, yeni bir sinematik fragman yayınlandı. Fragmanda, Assassin’s Creed Valhalla oyununun ‘Eivor’ isimli ana karakterinin kadın versiyonu da görüldü. Vikingler döneminde geçecek olan oyun ile ilgili detaylar, kısa bir süre önce Ubisoft’un geliştirici ekibi tarafından oyuncularla paylaşılmıştı. Ubisoft, bu paylaşımlarla oyuncuları oyunun genel görünümü ve mekanikleri hakkında bilgilendirmişti. Aktarılan bilgiler arasında ayrıca, oyunun ana karakteri Eivor’un cinsiyetinin değiştirilebileceği detayı da yer alıyordu.

Oyun tutkunlarını heyecanlandıran bu haberden sonra Ubisoft, geçtiğimiz günlerde YouTube kanalı üzerinden yeni bir sinematik fragman daha yayınladı. Dört dakika uzunluğunda olan fragmanın diğer fragmanlardan en önemli farkı ise Eivor’un kadın versiyonunun tanıtılması oldu.

Assassin’s Creed Valhalla Yeni Sinematik Fragman

Şu zamana kadar gösterilen Assassin’s Creed Valhalla fragman versiyonlarında, Eivor karakterinin güçlü ve iyi bir dövüşçü olacağının sinyalleri verilmişti. Oyunun bir fragmanında Eivor, dev bir savaşçıyla savaşırken birçok kez yere devrilmiş ve sonrasında “Assassin’s Creed” serisinin ikonu haline gelen gizli bıçakla rakibini alt etmeyi başarmıştı.

Assassin’s Creed ‘Eiver’ Karakteri Tartışmaları

Diğer yandan; aktarılan bilgilere göre, Ubisoft yetkilileri oyunun ana karakterinin kadın olmasından yana değildi. Hatta bu durumun, oyunun satışlarını düşüreceği yönündeki endişelerini dile getirmişti. Bu nedenle; Assassin’s Creed Odyssey’nin ana karakteri, kadın olamamıştı.

Benzer şekilde, Assassin’s Creed Valhalla‘nın ana karakterinin de kadın olacağı ifade edilmişti. Ubisoft yetkililerinin oyunun satışlarını düşüreceği gerekçesiyle geliştiricilerin bu talebini geri çevirdiği belirtiliyordu. Şirket, Assassin’s Creed Valhalla bünyesine ‘Eivor’ karakterinin kadın versiyonunu da ekleyerek geliştirici ve yetkili ekip arasında orta yolu bulmuş oldu.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Assassin’s Creed Valhalla Oyununun Çıkış Tarihi, 17 Kasım Olarak Belirlendi

Ubisoft, Assassin’s Creed Valhalla Oyunu ile İlgili İlk Detayları Paylaştı!

26 TL Fiyatındaki Pathway, Epic Store ‘da Ücretsiz Olarak Sunuldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz