aya-neo-next-teknosafari
Okuma Süresi
1 dakika

Windows tabanlı el konsolu alanında iddialı bir giriş yapan AYA NEO, AMD Ryzen 6000 serisinden güç alabilir.

Özellikle Steam Deck el konsolunun tanıtılması ile bu alanda şirketler hareketlendi. Özellikle de Windows ya da Linux tabanlı, mini PC gibi kullanılabilen taşınabilir konsollar, birçok farklı model ile duyurulmaya başladı.

AYANEO, Türkiye pazarında pek ses getiremese de bu yıl içerisinde 2 farklı taşınabilir konsol çıkardı. Şirket, bu konsollarda AMD Ryzen 4000 APU serisini, 16 GB LPDDR4x RAM, WiFi 6 ve 1 TB SSD gibi özellikleri Windows 10 işletim sistemi ile sunmuştu.

aya-neo-teknosafari

Taşınabilir konsollar alanında en çok dikkat çeken model ise Steam Deck oluyor. Steam Deck, Zen 2 çekirdekli ve Navi grafik birimli bir AMD yongası ile birlikte gelecek. Ayrıca cihaz, 16 GB LPDDR5, 512 GB SSD, WiFi 5 gibi ek özellikler sunacak. İşletim sistemi olarak ise Linux tabanlı Steam OS 3.0 sunuluyor.

AYANEO tarafına bakıldığında ise şirketin 2022 yılına kadar AYA NEO Next isimli yeni bir konsol tanıtması bekleniyor. Tanıtılacak olan konsol, yeni nesil performanslı AMD yongalarını kullanacak. Ancak tam olarak hangi modelin kullanılacağı paylaşılmadı.

İnternette paylaşılan bilgilere göre, Ryzen 6000U serisi kullanılabilir. AMD’nin de yakında Zen 3+ 6 nm APU’ları tanıtması bekleniyor. Yeni grafik birimi ile birlikte AYA NEO Next, Steam Deck ile ciddi bir rekabete girebilecek güçte gözüküyor.

İlginizi Çekebilir:

Zoom ve benzeri konferans uygulamalarına Türk rakip: OctaMeet

LG, S95QR Soundbar modelini CES 2022 ile tanıtacak

Türk Devletleri Teşkilatı, uzayda iş birliği kararı aldı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz