oppo-find-n-teknosafari

Dört yıllık Ar-Ge ve altı nesil boyunca prototip çalışması sonucunda geliştirilen Oppo Find N, Oppo Inno Day 2021 ile resmi olarak tanıtıldı. Bununla birlikte cihaz, Oppo’nun ilk katlanabilir telefon modeli olarak öne çıkıyor.

Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo, Inno Day 2021 etkinliği ile birçok yeniliğini duyurdu. 4 yıl boyunca Ar-Ge ve 6 nesil boyunca prototip çalışması sonucunda geliştirilen Oppo Find N, kullanıcılara üst düzey deneyim sağlamak üzere geliştirildi.

Katlanabilir akıllı telefonlara yen bir yaklaşım getiren ürün, katlandığında tam işlevli bir kompakt akıllı telefon haline geliyor. Açıldığında ise sezgisel ve kapsayıcı büyük bir ekran sunuluyor.

Oppo Ürün Müdürü Pete Lau, cihaz hakkında “Yeni formlar, akıllı telefon sektöründe heyecan verici bir çağın kapılarını açıyor. OPPO daha fazla kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayan yeni bir ürün sunma hedefiyle, çeşitli formlar, menteşe tasarımları, ekran malzemeleriyle ve farklı en boy oranlarında denemeler yaptı. Katlanabilir akıllı telefona daha iyi bir yaklaşım kazandırmak adına uzun bir zaman ve yoğun bir çaba harcadı. OPPO Find N ile insanların bir akıllı telefonun neler sunabileceğine dair algısını değiştirmeyi ve katlanabilir cihazları daha da geniş bir kitle için daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Oppo Find N özellikleri

oppo-find-n-ozellikleri-teknosafari

Oppo Find N, katlanabilir bir akıllı telefonun iç ekranında ilk kez yatay bir ekran kullanıyor. 7.1 inç iç ekran ve 5.49 inç dış ekran arasında sorunsuz geçiş yapılabilmesi için daha iyi bir kullanım dengesiz sunuluyor.

Cihazın iç ekranı, 8:4:9 en boy oranına sahip ve doğrudan yatay modda açılıyor. Böyle kullanıcılar, cihazı tekrar döndürmek zorunda kalmadan video izleyebiliyor, oyun oynayabiliyor veya kitap okuyabiliyor. Katlandığında ise 18:9 en boy oranı ise tek elle kullanımı kolaylaştırıyor.

FlexForm modu

Gelişmiş esnek menteşe içindeki kam ve yay, açıldığında 50 ila 120 derece arasında herhangi bir açıda cihazın hareket edebilmesini sağlıyor.

Katlanan ekrandan alınan güç ile bir takım yazılım özelliği ile birlikte Oppo Find N FlexForm modu, kullanıcıların cihazı çeşitli senaryolara uyarlayabilmesine olanak sağlıyor.

Müzik, Notlar ve Kamera uygulamaları gibi uyumlu uygulamaların daha iyi ve daha verimli çalışması için OPPO, kullanıcı arayüzünü de özelleştirdi. Örneğin, Notes uygulaması kullanıldığında OPPO Find N, cihazı elde tutmadan not almayı mümkün kılan mini bir dizüstü bilgisayara dönüşebiliyor. Find N, çeşitli açılarda serbestçe durabildiğinden kendi kendinin tripodu olarak da görev yapıyor. Böylece 4K HD hızlandırılmış görüntüleme, video görüşmeleri ve online toplantıları kolay ve eller serbest şekilde yapılabilir hale getiriyor.

Yazılım

oppo-find-n-yazilim-teknosafari

Katlanabilir cihazlar henüz yeni sayılabilecek bir teknoloji olduğu için, cihazların yazılım desteği de büyük bir önem arz ediyor. Find N, 7.1 inç boyutundaki iç ekranı, standart 6.5 inç büyüklüğünde bir ekrana göre %60 daha geniş görsel alan ile daha sürükleyici bir deneyime taşıyor.

Açıldığında, daha büyük boyutuyla yaşattığı tablet benzeri deneyimden tam olarak yararlanmak için OPPO Find N, yan yana çoklu görevleri daha sezgisel hale getiren yeni hareketli kısa yollara sahip. Uyumlu bir uygulama kullanırken, ekranı ikiye bölmek için cihazın ortasında iki parmağınızı aşağı kaydırabilirsiniz veya tam ekran penceresini, dört parmağınızla sıkıştırarak kayan bir pencereye dönüştürebilirsiniz. OPPO Find N, uyumlu simgelere uzun süre basma ve sürükleme gibi geleneksel bölünmüş ekran hareketlerini destekliyor. Bunun yanında, yaygın olarak kullanılan bölünmüş ekranda çoklu uygulama kombinasyonlarını ana ekrana kaydetme yeteneğine de sahip.

OPPO Find N yazılımı, kullanıcıların iki ekran arasında sorunsuz ve doğal bir şekilde geçiş yapmasını sağlamak üzere optimize edildi. Telefonu açarken, içerikler dış ekrandan ana iç ekrana sorunsuz bir şekilde aktarılıyor. Cihazı katlarken, kullanıcının aynı işlevi dış ekranda kullanmaya devam etmesi için kapaktaki ekranın yukarı kaydırılması yeterli oluyor. Ayrıca, yazarken iki başparmak kullanmayı kolaylaştıran bölünmüş bir klavye de dahil olmak üzere, geniş iç ekranda sunulan bir dizi klavye özelleştirmesi, üretkenliği en üst düzeye çıkarmaya yardımcı oluyor.

Kamera

oppo-find-n-kamera-teknosafari

Yüksek kaliteli fotoğraflar ve videolar için amiral gemisi düzeyinde konumlandırılmış üçlü kamera kurulumu, 50 MP Sony IMX 766 ana sensöre sahip. Ayrıca cihazda, 16 MP ultra geniş lens ve 13 MP telefoto lens yer alıyor.

13 MP telefon lens, hem iç hem de dış ekranda kullanılıyor. Bu sayede kullanıcılar, tek bir kamera ile hem selfie hem de dış çekim yapabiliyor.

Performans

oppo-find-n-performans-teknosafari

OPPO Find N, 12 GB’a kadar LPDDR5 RAM, 512 GB UFS 3.1 depolama ve Qualcomm® Snapdragon™ 888 Mobil Platformu ile donatıldı. Büyük 4.500 mAh pili, tüm günü geçiren pil ömrü sunarken, 33W SUPERVOOC Hızlı Şarj ise 30 dakikada %55, 70 dakikada %100 şarj edecek şekilde optimize edildi. Ayrıca 15W AIRVOOC kablosuz şarjı (standart Qi ile uyumludur) ve 10W ters kablosuz şarjı destekleyen OPPO Find N, yandaki güç düğmesine eklenmiş bir parmak izi okuyucusuna sahip. OPPO Find N, daha gerçekçi ses sunmak için çift hoparlör sistemi ve Dolby Atmos desteği ile geliyor.

İlginizi Çekebilir:

Oyunlar için haftada 1.7 milyar dolar harcandı

Ücretsiz Adobe Creative Cloud Express yayınlandı

Mouse yerine göz ile tıklama teknolojisi kullanılacak

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz