BBC Earth Yeni Belgesel

BBC Earth, Temmuz ayında 6 yeni belgesel programını izleyici beğenisine sunacağını duyurdu. Yayın platformu tarafından ekrana taşınacak belgeseller arasında “Sıfırın Altında Yaşam”, “Primatlar” ve “Tutankamon: Hayatı, Ölümü ve Mirası” gibi ünlü yapımlar da yer alıyor. 

Dünyaca ünlü televizyon kanalı BBC Earth, Temmuz ayında 6 yeni belgesel programını izleyicisiyle buluşturacağını açıkladı. Bu kapsamda “Yer Altı Dünyaları: Cebelitarık Boğazı’ndaki gizli mağaraları keşfetmeye hazır mısınız?”, “Primatlar”, “Joanna Lumley ile Gizemli Karayipler: Havana’dan Haiti’ye”, “Sıfırın Altında Yaşam”, “Tutankamon: Hayatı, Ölümü ve Mirası” ve “Hayvan Efsaneleri” isimli yapımlar BBC Earth tarafından ekrana taşınacak. Kanal, 6 belgeseli de tek sezon halinde yayınlayacak. Yapımların bölüm sayıları 2 ile 10 arasında değişiklik gösterecek.  

İşte BBC Earth tarafından yayınlanacak olan belgeseller ile ilgili detaylar! 

BBC Earth Belgeseller

İşte BBC Earth tarafından ekranlara taşınacak belgeseller ile ilgili detaylar:

1. Yer Altı Dünyaları: Cebelitarık Boğazı’ndaki gizli mağaraları keşfetmeye hazır mısınız?  

Yer Altı Dünyaları

İnsan emeğinin örneklerinin ekrana getirildiği Yer Altı Dünyaları belgeseli insanların neyi, nerede, nasıl ve neden inşa ettiklerini keşfediyor. Belgeselin ilk bölümü Cebelitarık’taki gizli mağaralara ve tünellere odaklanıyor. Bir başka bölümde ise İsveç’in yer altı mekanlarına olan tutkusu ve ülkenin 65.000 nükleer sığınak kazarak kendini korumak için nasıl olağanüstü önlemler aldığı anlatılıyor. Yapım, 6 Temmuz Pazartesi günü saat 22.00’de 4 bölümden oluşan 1. sezonu ile BBC Earth ekranlarında seyircisiyle buluşacak. 

2. Primatlar 

Primatlar

Primatlar, Dünya’daki en şaşırtıcı primatları, 300’den fazla türüyle ekranlara getiriyor. Farklı çeşitlilikteki biçim ve boyutlarının yanı sıra beslenme tarzları da farklı olan primatların, tüm hayvanlar arasında en büyük beyine sahip hayvanlar olduğu biliniyor. Aletler kullanan, kendi kendilerini tedavi eden, avlanan, yüzenuçan ve mükemmel ebeveynler olaprimatlar; uzun süreli ilişkiler kurarak aşık da olabiliyor. Yapılan yeni bir keşif, kendi kültürlerini yarattıklarını da ileri sürüyor. Farklı türdeki primatları ve yaşam biçimlerini ele alan yapım, 9 Temmuz Perşembe günü saat 22.00’de 3 bölümlük 1. sezonu ile BBC Earth ekranlarında seyircisiyle buluşacak. 

3. Joanna Lumley ile Gizemli Karayipler: Havana’dan Haiti’ye 

Joanna Lumley ile Gizemli Karayipler

Ünlü oyuncu ve sunucu Joanna Lumley; Joanna Lumley ile Gizemli Karayipler belgeselinde bilinmeyen yanlarını ortaya çıkarmak ve paylaşmak için Karayipler’deki en gizemli ülkelerden ikisini keşfe çıkıyor. Küba’dan Haiti’ye pek çok farklı araçla seyahat eden Joanna, Küba’nın başkenti Havana’da başladığı macerasını Haiti’de bitiriyor. Bununla birlikte Joanna; iki bölümden oluşan belgeselde, bu şehirlerdeki ekonomik açıdan yoksul ama renkli yaşamı inceleme şansını da yakalıyor. Yapım, 12 Temmuz Pazar günü saat 21.00’de 1. sezonu ile BBC Earth ekranlarında seyircisiyle buluşacak. 

4. Sıfırın Altında Yaşam 

Sıfırın Altında Yaşam

Dört kez Emmy ödülü alan belgesel, Kuzey Kanada’nın ücra bölgelerinde medeniyetten uzak yaşayan insanların hikayelerini ekrana getiriyor. Yapım, Kanada Kızılderilileri dahil farklı geçmişlerden gelen bir grup insanı filme alıyor. Belgeselin ana öznesi olan karakterler, çetin günlük yaşamlarını olduğu gibi izleyiciyle buluşturuyor. Sıfırın Altında Yaşam15 Temmuz Çarşamba günü saat 22.00’de 8 bölümden oluşan 1. sezonu ile BBC Earth ekranlarında seyircisiyle buluşacak. 

5. Tutankamon: Hayatı, Ölümü ve Mirası 

Tutankamon Hayatı Ölümü ve Mirası

Tutankamon: Hayatı, Ölümü ve Mirası, 3000 yıl geriye giderek Eski Mısır’ın en ünlü firavunu Tutankamon’un son 100 gününün izini sürüyor. Yapım, Antik dünyanın en ileri uygarlıklarından birini yöneten 19 yaşındaki bu kralın günlük hayatını konu alıyor. 26 Temmuz Pazar günü saat 21.00’de yayınlanacak olan belgeselin ilk sezonu, 3 bölümden oluşuyor.  

6. Hayvan Efsaneleri 

Hayvan Efsaneleri

Tim Warwood ve Adam Gendle, Hayvan Efsaneleri belgeselinde hayvanlarla ilgili gerçekleri ortaya çıkarmak için hayatlarını tehlikeye atıyor. Doğa tarihi filmciliğine yeni bir bakış açısı getiren ikili, uzmanlara sorular soruyor ve cevaplar almak için tehlikeli anlar yaşıyor. 30 Temmuz Perşembe günü saat 22.00’de BBC Earth ekranlarında yayınlanacak olan yapımın ilk sezonu, 10 bölümden oluşuyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Netflix, YouTube Üzerinden Ücretsiz İzlenebilir Belgeseller Yayınladı

Neymar’ın hayatı Netflix’te belgesel olacak

BBC Earth’ten Ocak ayında 4 yeni etkileyici belgesel

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz