Google artık kullanıcıların Android ile alakalı sorunlarına, Twitter üzerinden başlattığı #AndroidHelp hashtagiyle destek vereceğini açıkladı. 

Twitter’da söz konusu hashtag ile kullanıcılar Android ile ilgili soru ve problemlerini paylaşabilecek. Google, kullanıcıların sorularını yanıtlamak için DM’e ya da başka herhangi bir platforma ihtiyaç duymadan direkt olarak tweet’e yanıt vererek sorunları çözmeyi planlıyor. Şirket, hashtag’e gelen soru ve problemleri @Android hesabından yanıtlayacağını açıkladı.

Google, Twitter’da  kullanıcıların genel sorun giderme, kimlik ve kimlik doğrulama, erişilebilirlik ve güvenlik dahil olmak üzere Android işletim sisteminde bulunan genel problemlere #AndroidHelp hashtag’i ile Twitter’dan destek vereceğini belirtti.

Teknoloji devi, kullanıcıların soru ve problemlerini neden Twitter’dan çözmeye karar verdiğini açıklamadı. Ancak şirketin başlatmış olduğu yeni adımla birlikte kullanıcıların hashtag’e gelen soru ve problemlere göz atarak kendi cevaplarını daha kolay bulabileceği düşünülüyor.  

Google neden yapay zekanın düzenlenmesi gerektiğini düşünüyor?