Vivo V19

Çin merkezli telefon üreticisi Vivo’nun yeni orta segment, cep telefonu Vivo V19 tanıtıldı. Vivo V19 sahip olduğu dörtlü kamera sistemi ile dikkat çekiyor.

Mobil teknolojiler gelişirken, fiyatlarda aynı oranda yükseliyor. Amiral gemisi adı verilen, üst seviye telefonlardan ziyade alım kararları orta segment cihazlara doğru yönelmiş durumda. Orta segment cihazlara olan bu yoğun ilgi ile birlikte markalar da orta segment cihazlarını güçlendirmek için çalışıyorlar. Çin merkezli telefon üretici Vivo, yeni tanıttığı Vivo V19 modelinde, dört arka kameralı bir sistem kullanarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 

Vivo V19 teknik özellikler

Vivo V19 teknik özellikler Vivo’nun yeni orta segment cep telefonu V19’un en dikkat çeken özelliği tabii ki arka tarafında olan dörtlü kamera sistemi. Arka tarafında geniş bir kamera çerçevesi içerisine alınmış dörtlü kamera sistemininde ana kameramız 48 MP büyüklüğünde ve 1.8 f değerine sahip. Yani düşük ışık altında başarılı sonuçlar elde etmeyi bekleyebileceğimiz bir kamera. 48 MP’lik ana kamerasına; 8 MP geniş açı kamerası, 2 MP yakın çekimler yapabilecek olan macro kamera ve 2 MP alan derinliği efekti veren yardımcı kameralar eşlik ediyor. Ön tarafta ise selfi çekmekten hoşlanan kullanıcıların hoşuna gidebilecek 32 MP’lik kamera bulunuyor. Vivo V19’un kameraları AI (Yapay Zeka) desteğine sahip. Bu sayede çektiğimiz fotoğraflarda uygun ışık ve pozlamanın ayarlanması daha hızlı ve kolay gerçekleşiyor.  

Vivo V19, işlemci noktasında Snapdragon 675 işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci 11nm teknolojisi ile üretilmiş 2 tane 2.0 GHz frekans hızlarına çıkabilen çekirdekten ve 6 tane 1.7 GHz frekans hızına çıkabilen çekirdekten oluşuyor yani 8 çekirdekli bir işlemci. Bu işlemci ile günlük işlerimizin altından son derece rahat bir şekilde kalkmakla birlikte, üst grafik ayarlarında olmasa da oyunlar bile oynayabiliriz. Vivo V19’un 8 GB belleği bulunuyor. Depolama alanı noktasında ise 128 GB ve 256 GB seçeneklerine sahip. 

Vivo V19’un 6.44 inçlik FHD+ çözünürlüğe sahip bir ekranı bulunuyor. Ekran gövde oranı ise % 91.38. Yani oldukça ince çerçevelere sahip bir cep telefonu. Aynı zamanda ekran üzerinden bir parmak izi sensörüne sahip.  

Vivo V19, donanım özelliklerine fazlasıyla yeterli olan 4500 mAh’lik bir batarya kullanıyor. Ayrıca Vivo V19, Type-C üzerinden 18W hızlı şarj özelliğine sahip.  

Vivo V19 fiyatı 

Orta segment olan bu cep telefonunun 128 GB depolama alanına sahip olan versiyonu için belirlenmiş olan satış rakamı 300 dolar. 256 GB depolama alanına sahip olan modelinin ise satış fiyatı 350 dolar.  

Uzayda kök hücrelerden, organ üretilecek!

APPLE KULLANICILARINA 25 DOLAR ÖDEYECEK – DigiToll #5