Bill Gates Sentetik Et
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Microsoft kurucusu Bill Gates, dünyadaki tüm zengin ülkelerin mümkün olan en kısa sürede sentetik et tüketmeye başlaması gerektiğini açıkladı. Konuya ilişkin ‘MIT Technology Review’e konuşan Gates, tat farkına zamanla alışılacağına ve zaman içinde sentetik etin daha lezzetli gelmeye başlayacağına işaret etti.  

Microsoft kurucusu Bill Gates, ‘MIT Technology Review’e verdiği bir röportajda dünyadaki tüm zengin ülkelerin mümkün olan en kısa sürede sentetik et tüketmeye başlaması gerektiğini açıkladı. Tat farkına zamanla alışılacağına işaret eden Gates, zaman içinde sentetik etin daha lezzetli gelmeye başlayacağını dile getirdi. Dünyaca ünlü milyarder, dünyanın en fakir 80 ülkesinin bir süre daha gerçek et yemeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.  

Bill Gates, açıklamasında ayrıca tarım ve hayvancılığa bağlı olarak ortaya çıkan emisyonla mücadelenin iklim sorununda baş etmesi en zor problemlerden biri olduğunu belirtti. Bu nedenle; varlıklı ulusların ne yediğine dikkat etmesi gerektiğini ifade eden Gates, gerçek et tüketiminden mümkün olan en kısa sürede uzaklaşılması gerektiğinin de altını çizdi. Microsoft kurucusu, gelişmiş ülkelerin yapay ete uzanan yolculuğu konusunda iyimser olduğunu da dile getirdi.  

Bill Gates, iklim değişikliği ve kamu sağlığı gibi konularda yardım çalışmaları yapmaya başlamıştı 

Bill Gates Yardım Çalışmaları

Diğer yandan; Bill Gates, 10 yıldan uzun bir süre önce Microsoft’taki CEO’luk görevinden ayrılmış ve insan hakları, iklim değişikliği, açlık ve kamu sağlığı gibi konularda yardım çalışmaları yapmaya başlamıştı. Dünyaca ünlü iş adamı, 2017 yılında konuya ilişkin olarak ‘Memphis Meats’ isimli bir sentetik et şirketine de yatırım yapmıştı. Bu tarihe kadar, şirketin aldığı toplam yatırımın 22 milyon dolar seviyesinde olduğu biliniyordu. Şirket, yaşayan hayvan hücrelerinden sentetik et üretiyordu. Gates, röportajında izlediği ekonomi politikası nedeniyle ‘Memphis Meats’e de eleştiride bulundu ve şirketin ‘Impossible and Beyond’ gibi rakiplerini izledikleri yol haritası nedeniyle övdü.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Bill Gates, Koronavirüs Aşısı Yaptırdığını Duyurdu 

Bill Gates, Salgından Sonra İş Seyahatlerinin %50 Azalacağını Belirtti

Bill Gates, ‘COVID-19 Ne Zaman Sona Erecek?’ Sorusunu Yanıtladı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz