Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye’deki koronavirüs vaka ve can kaybı sayısıyla ilgili resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı. Fahrettin Koca 28 Mart tarihinde 7 bin 641 adet koronavirüs testi yapıldığını ve bin 704 hastanın sonuçlarının pozitif çıktığını aktardı. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’deki koronavirüs son durumu hakkında açıklamada bulundu. Bakan Koca Twitter hesabından Sağlık Bakanlığı Coronavirus Takip sisteminin görüntüsünü paylaşarak 28 Mart tarihinde yaşanan koronavirüs vakalarıyla alakalı durum bilgilendirmesinde bulundu. Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Takip Sistemi’nde bulunan verilere göre 28 Mart tarihinde toplamda 7 bin 641 test yapıldığı ve bin 704 hastanın koronavirüs testinin pozitif çıktığı verileri paylaşıldı. Açıklanan verilere göre Türkiye’de koronavirüs vaka sayısı toplamda 7 bin 402’ye yükseldi. Söz konusu takip sisteminde son 24 saatte koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden vatandaş sayımızın ise 16 olduğu belirtildi. Fahrettin Koca’nın paylaşmış olduğu verilere göre 28 Mart’ta dahil olmak üzere Türkiye’de toplamda 108 vatandaşımız covid-19 hastalığı sebebiyle hayatını kaybetti. 

Sağlık Bakanlığı koronavirüs takip sisteminde belirtilen verilere göre toplamda 445 hastanın yoğun bakımda olduğu ve toplamda entüre hasta sayısının ise 309’a yükseldiği aktarıldı. Takip sisteminde yer alan verilere göre ülkemizde tespit edildiği günden bu yana (10 Mart) 70 hasta covid-19 hastalığını yenerek taburcu oldu. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Twitter açıklaması:

”Türkiye’nin Günlük Koronavirüs Tablosu’nu, HER AKŞAM YENİLENEN VERİLERLE burada ve aşağıda paylaştığım linkte görebilirsiniz. Doğru ve detaylı bilgi bu iki kaynakta.”

covid19.saglik.gov.tr

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Takip Sitesi Erişime açıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından aktif hale getirilen covid19 gov tr sitesi 27 Mart’ta erişime açıldı. Günlük durum takibin yapılabildiği internet sitesinde vatandaşlar sadece vaka ve ölü sayılarına değil, yapılan test sayılarına da erişim sağlayabilecek.

Sağlık Bakanlığı koronavirüs takip sitesi hem günlük, hem de genel tablo halinde verileri vatandaşlara iletecek. Koronavirüs takip sitesinde, her gün yapılan testler, pozitif çıkan vaka sayısı, hayatını kaybeden ve iyileşen hasta sayısı ile ilgili detaylar da yer alacak. Söz konusu detayların yanında genel bir tablo da sitede kullanıcılara sunulacak.

Sağlık Bakanlığı koronavirüs takip sitesinde günlük koronavirüs durum ve tablosunun yanı sıra ayrıca, coronavirüs ile ilgili bilgiler de yer alacak. Koronavirüs nedir, koronavirüs belirtileri nelerdir, koronavirüsten korunma yolları nelerdir gibi soruların yanıtlarına vatandaşlar siteden ulaşabilecekler. Bu şekilde yanlış ve yanıltıcı bilgilerden uzak tutulmaya çalışılan vatandaşlar, koronavirüs son durum ile alakalı da bilgilere yine site üzerinden erişebilecek.

Üç boyutlu yazıcılar, İtalya koronavirüs krizinde hayat kurtardı

Çin’de iki yeni koronavirüs türü tespit edildi

KARANTİNA GÜNLERİ, CORONA FIRSATÇILARI, TUVALET KAĞIDI SEKTİRME- DigiToll #8 #EVDEKAL

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz