Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın ‘Official Trump 2020’ uygulaması Google Play Store ’dan kaldırıldı. Uygulamanın artık düzgün çalışmadığını ve geliştiricilerle iletişim kurmaya çalıştıklarını aktaran Google yetkilileri işlevsizleşen Official Trump App ‘i Play Store’dan kaldırdıklarını aktardı. 

Sosyal medya platformlarıyla başkanlığı döneminde ciddi sıkıntılar yaşayan Donald Trump’ın uygulaması Google Play Store’dan kaldırıldı. ABD Başkanlığı Seçimlerinde Joe Biden’a karşı kaybeden Trump destekçilerini gaza getirip Kongre Binası’na saldırı düzenlenmesine olanak tanımıştı. Bu olaylar sonrasında halihazırda mimli olan Trump’ın Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat ve hatta Twitch hesapları askıya alınmıştı. Platformların uyguladığı ambargoların ardından, Trump kendi sosyal medya uygulamasını kuracağını da açıklamıştı. Ancak bugün elde edilen veriler Trump’ın 2016 yılında başkanlığı sırasında yayınladığı bir uygulamanın kaldırıldığını ortaya koydu. 

Official Trump App olarak isimlendirilen uygulamada, eski ABD Başkanı seçim propagandaları yapıyordu. Son 2020 seçimlerinde de Trump tarafından kullanılan uygulama güncellenmiş ve seçim kampanyalarına devam etmişti. Ancak bu uygulama artık Google Play Store’dan kaldırıldı. 

Official Trump 2020 uygulaması:

Trump’ın Play Store’dan kaldırılan Official Donald Trump uygulaması için ilk başta resmi bir açıklama yapılmamıştı. Cihazlarında yüklü olan kullanıcıların erişebildiği ancak listelerde görülmeyen uygulama için Google sonunda bir açıklama yaptı. Şirket uygulamanın artık işlevsiz bir hal aldığını ve geliştiriciyle birkaç kez iletişim kurduğunu ancak dönüş alamadığını belirtti. Google Play Store hüküm ve koşulları gereğince de uygulamanın mağazadan kaldırılmasına karar verdiğini aktardı. Geliştirici kaynaklı bir sorun olduğunu belirten Google bu konunun neyle alakalı olduğunu ise açıklamadı.

Google Play Store ‘dan kaldırılan Official Trump 2020 uygulaması hakkındaki açıklama:

“Trump 2020 kampanya uygulaması kısa süre önce çalışmayı bıraktı ve sorunu çözmelerini sağlamak için geliştiriciye birçok kez ulaştık. İnsanlar, Google Play’den indirilen uygulamaların minimum düzeyde işlevsellik sağlamasını bekler ve politikamız, çalışmayan uygulamaları, düzeltilmemişse mağazadan kaldırır. “

İlginizi Çekebilir:

Trump, Twitch’te de Kalıcı Olarak Banlandı

Trump’ın Facebook ve Instagram Hesapları Açıldı

Clubhouse nedir, nasıl girilir? | İzinsiz Girilmeyen Uygulama:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz