binance-swipe-teknosafari

Birçok bölgede kripto para tabanlı Visa kartları sunan Swipe platformu, Binance tarafından tamamen satın alındı. Swipe platformunun tüm hisseleri, Binance tarafında geçti.

Haziran 2020 döneminde Binance, kripto para tabanlı Visa kartları sunan Swipe platformundan hisse satın alarak gündeme gelmişti. Şimdi ise şirket, Swipe platformunun tamamını satın aldığını açıkladı. Swipe kurucusu ise görevinden istifa etti.

Swipe, dünya çapında 70 milyondan fazla noktada kripto para tabanlı Visa kartları ile ödeme imkanı sunuyor. Geçen yıl Binance, bu girişimin çoğunluk hissesini satın almıştı. Şimdi ise şirket, platformun tamamını satın aldığını paylaştı.

swipe-card-teknosafari

Swipe, bundan sonra Binance’in kart program yöneticisi olarak çalışacak. Ayrıca kurallar göz önünde bulundurularak yeni lokasyonlarda Visa kartları için anlaşmalar yapılacak.

Bunların yanında Swipe kurucusu ve CEO’su Joselito Lizarondo, görevini bıraktı. Swipe ismi, Solar olarak değiştirilecek. SXP coin ile ilgili bir isim değişikliği olup olmayacağı konusunda ise bir paylaşım yapılmadı. SXP, paylaşılan haber ile $2 seviyelerine kadar yükseldi.

Binance, yeni satın alım ile birlikte işlem hacmini genişletmeye devam ediyor. Şirket, kripto para camiasındaki en büyük ve en güvenilir borsalardan birisi olarak görülüyor. Platform, ilerleyen günlerde çok daha fazla yenilik ile birlikte karşımıza çıkacak.

İlginizi Çekebilir:

Huawei AITO M5, ön sipariş sayısı ile Tesla’ya rakip oldu

Türkiye Uzay Ajansı ile Roscosmos iş birliği imzaladı

Steam, 2021 yılının en iyi oyunlarını açıkladı

Boğaziçi Üniversitesi, Veri Bilimi ve Yapay Zeka Enstitüsü kuruyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz