Bitcoin Rekor

Kısa bir süre önce 17 bin dolar bandını geçen Bitcoin, değerini artırmayı sürdürerek son 3 yılın rekor seviyesine ulaştı. 2020 yılı içerisinde yüzde 160 değer kazanan popüler kripto para biriminin, 18 bin 766 dolar seviyesine yükseldiği ifade edildi.  

Kısa bir süre önce 17 bin dolar bandını geçen Bitcoin, değerini artırmayı sürdürerek yeni bir rekora daha imza attı ve son 3 yılın rekor seviyesine ulaştı. 2020 yılı içerisinde yüzde 160 değer kazanan popüler kripto para biriminin, 2017 yılının Aralık ayından bu yana gördüğü en yüksek değere ulaştığı ifade edildi. 18 bin 766 dolar seviyesine yükselen Bitcoin’in, bu hafta içerisinde yüzde 17 değer kazandığı belirtildi. Söz konusu rakamın ise 2019 yılının Haziran ayından bu yana görülen en yüksek değer kazanımına tekabül ettiği bildirildi. 

Yaşanan gelişmenin ardından, ‘Ethereum’ ve ‘Ripple’ gibi diğer kripto para birimleri de değer bazında yükselişe geçti. ‘Ethereum’, yüzde 7.2 değer kazanırken ‘Ripple’ değerlerinde de yüzde 3’lük bir artış görüldü. Bitcoin’in şu anda TL bazında, 142 bin 501 lira seviyesinden işlem gördüğü ifade edildi. Bu rakamla birlikte Bitcoin, TL pazarında da kendi rekoruna ulaşmış oldu.  

Celsius Network CEO’su, Bitcoin değeri üzerinde yaşanan artışı değerlendirdi 

Bitcoin Değeri

Diğer yandan; Celsius Network CEO’su Alex MashinskyBitcoin değeri üzerindeki artışa ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 2017’de oluşan balona göre daha fazla stabilizasyon beklediklerine işaret eden Mashinsky, açıklamasında “Bugün Bitcoin; kurumsal yatırımcıların, bankaların ve aile ofislerinin para devalüasyonuna karşı Bitcoin’e yatırım yapmayı düşündüğü bir noktaya gelmiştir” ifadelerine yer verdi. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Bitcoin, İki Yıl Sonra Tekrar En Yüksek Seviyeye Ulaştı  

Adını ‘Elon Musk’ Olarak Değiştiren Onaylı Twitter Hesabı, ABD Başkanlık Seçimleri Üzerinden Kripto Para Dolandırıcılığı Yaptı

Kapalı Çarşıda Bitcoin ile Altın Satışı Başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz