Salı, Ağustos 3, 2021
Ana SayfaOtomobilElektrikli ‘Aston Martin DB5 Junior’, Türkiye’ye Geliyor! 

Elektrikli ‘Aston Martin DB5 Junior’, Türkiye’ye Geliyor! 

Aston Martin’ ve ‘The Little Car Company’, markanın en ikonik otomobilinin elektrikli versiyonu için iş birliği yaptı. Ön sipariş ile Türkiye’ye de gelecek olan elektrikli ‘Aston Martin DB5 Junior’ ve ‘DB5 Vantage Junior’ınorijinal ‘DB5’ ile aynı sayıda 1059 adet üretileceği açıklandı.  

Aston Martin’ ve ‘The Little Car Company’, markanın en ikonik otomobilinin elektrikli versiyonu için iş birliği yaptı. ‘DB5 Junior’ ve ‘DB5 Vantage Junior’ olmak üzere yalnızca 2 versiyonu bulunan modellerin, 2021 yılında üretilmeye başlanacağı ifade edildi. Elektrikli ‘Aston Martin DB5 Junior otomobilin, ön sipariş ile Türkiye’ye de geleceği belirtildi. Modelin, 3 entegre seçilebilir sürüş moduna sahip olduğu dile getirildi. Şirket ayrıca; ‘Aston Martin DB5 Junior’ın, 1960’ların orijinal otomobilinde görülen tasarım detayları sayesinde özgünlüğünü kaybetmemesi ile dikkat çektiğine işaret etti. 

Aston Martin Türkiye Distribütörü D&D Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Kaya, açıklamasında “DB5 Junior ve DB5 Vantage Junior olmak üzere yalnızca iki versiyonu bulunan modellerin orijinal DB5 ile aynı sayıda yani 1059 adet üretileceği açıklandı. Aston Martin DB5 Junior, farklı nesillerin sürüş keyfini paylaşmasına izin veren bir tasarıma sahip, bir yetişkin ve bir çocuğun yan yana kolayca barınmasına olanak sağlıyor” ifadelerini kullandı.  

The Little Car Company’nin CEO’su Ben Hedley ise ‘Aston Martin DB5 Junior’ iş birliği için “Büyük onur duyuyoruz” dedi. Hedley, daha sonra açıklamasına şu sözlerle devam etti: “Bu projede Aston Martin ile ortak olmak, bir nesilden diğerine aktarılacak bir tarih parçası yaratma fırsatını elde etmek bir onur. Biz ve Aston Martin ekibinin geliştirdiklerinden son derece gurur duyuyoruz. Bu ikonik arabayı yeni nesil ve Aston Martin hayranları için yeni bir şekilde erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyoruz.” 

‘Aston Martin DB5 Junior’ gibi özel projelerde, istenilen araç ön sipariş ile Türkiye pazarına geliyor

Aston Martin DB5 Junior Türkiye

Diğer yandan; ‘Aston Martin DB5 Junior’ ile ilgili konuşan Nevzat Kaya, bu tip özel projelerde müşterilerden alınan ön sipariş ile istenilen aracı Türkiye pazarına getirdiklerini belirtti. Geçen yıl ‘Aston Martin Valhalla’ siparişini de bu şekilde aldıklarını vurgulayan Kaya, açıklamasında “Bu tip özel projelerde müşterilerimizden ön sipariş alınıp ilgili aracı veya ürünü Türkiye’ye getirebiliyoruz. Geçen yıl 1 adet Aston Martin Valhalla sipariş ettik. O da çok sınırlı sayıda ve sipariş üzerine üretilen bir model” ifadelerine yer verdi.  

Kaya bununla birlikte; hangi şehirden gelirse gelsin, ön siparişleri en kısa zamanda değerlendirdiklerini ve yoğun talebin en çok İstanbul’dan geldiğini de sözlerine ekledi: “Belirli bir şehir seçeneğimiz yok. Tüm şehirlerimizden sipariş edilebiliyor; ancak bu tip durumlarda en yoğun talep, doğal olarak İstanbul’dan geliyor.” 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Aston Martin’in İlk SUV’u DBX Türkiye’de Satışa Çıkıyor

Aston Martin, elektrikli otomobil projesini askıya aldı

Apple, otomobil teknolojisiyle ilgili yeni bir patent başvurusunda bulundu 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR