Popüler kripto para birimi Bitcoin ’den yeni bir rekor daha geldi. Gündeme sık sık kırdığı rekorlarla gelen ve yatırımcısının yüzünü güldüren Bitcoin şimdi ise 35 bin 766 dolar seviyesine ulaştı.

2020 yılında yüzde 200’den fazla değer kazanan ve yatırımcısının yüzünü güldüren kripto para birimi Bitcoin ’den yeni bir rekor haberi daha geldi. 2017 yılında ciddi anlamda değer kaybeden kripto para geçen yıl kırdığı yeni rekorlarla gündeme gelmeye devam ediyor. Dünyanın en popüler kripto para borsalarından olan Binance’sin aktardığı verilere göre, Bitcoin son 24 saatte yüzde 19 daha yükseldi. Bitcoin’in bu kısa sürede kazandığı yeni değerle, kripto para birimi 35 bin dolar seviyesine ulaştı ve yeni bir rekor daha kırdı. 

Yükselişi durdurulamayan Bitcoin bu bağlamda, 24 saatte yaşadığı artışla beraber piyasa hacmini 585.08 milyar dolardan 653.7 milyar dolara yükseltmiş oldu. Küresel yatırım şirketi  Skybridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci, Bitcoin’in yaşadığı son artışla birlikte altınla aynı değerde olma yolunda hızlı bir şekilde ilerlediğini aktardı.

Bitcoin rekor kırmaya devam edecek: 146 bin dolara ulaşacak

Bitcoin’in özellikle 2020 yılında yaşadığı durdurulamaz artışı için pek çok analist yorumlarda bulunuyor. Bu bağlamda ABD yatırım bankası JP Morgan’da çalışan stratejistler, popüler kripto para biriminin uzun vadede altınla aynı değere ulaşacağını açıklamıştı. Bu noktada analistler Bitcoin’in 146 bin dolar seviyelerine gelebileceğini de belirtmişti. Değer kazanmaya ve rekor kırmaya devam eden Bitcoin’e yapılan büyük yatırımlar devam ederse analistlerin bahsettiği değere ulaşmasının zor olmayacağını söyleyebiliriz.

Bitcoin’in 24 saatlik bir sürede yüzde 19 daha değer kazanarak yükselişine devam etmesi yatırımcılarını sevindiriyor. Ancak sert dalgalanmalar da yaşanan kripto para birimi aynı zamanda bazı endişelere de yol açtı. 2017 yılında Bitcoin’in hızlı yükselişinin ardından ciddi bir düşüşe geçmesi yatırımcılarını üzmüştü. Bu bağlamda JP Morgan stratejistleri, kripto para biriminin her daim yükselişe devam etmeyeceğini ve dalgalanmaların devam edeceğini belirtiyor. Bitcoin’in kırdığı rekorların sebebi olarak ise ABD’de yaşanan senato seçimleri gösteriliyor. Bakalım ilerleyen dönemlerde popüler kripto para biriminde ne gibi gelişmeler olacak, bekleyip hep birlikte göreceğiz.

İlginizi Çekebilir:

2020’nin En İyi Bitcoin Cüzdan Uygulamaları

Kripto Para Cüzdanı Ledger’ın Kullanıcı Verileri Çalındı

Eleştirilerin Hedefi Pornhub’ta Sadece Kripto Para ile Ödeme Yapılacak

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz