Bitcoin 60 Bin Dolar
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Bitcoin, kısa bir süre önce 60 bin dolar seviyesini geride bırakarak rekor tazeledi. Tüm zamanların en yüksek değerini gören popüler kripto para biriminin, 24 saat içerisinde yüzde 6’dan fazla değer kazandığı ifade edildi.  

Özellikle 2020 yılı sonlarına doğru güçlü bir ivme yakalayarak hızla yükselişe geçen Bitcoin, üst üste birçok kez rekor tazelemiş ve iş dünyasında güven kazanmıştı. Kısa bir süre önce; Elon Musk liderliğindeki ABD merkezli elektrikli otomobil devi Tesla, 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yaptığını açıklamıştı. Şirket ayrıca, yakın bir gelecekte Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlayacağına işaret etmişti. Benzer şekilde, ödeme altyapıları devi Mastercard da yıl sonlarına doğru içlerinde Bitcoin’in de olduğu seçili kripto para birimleriyle ödeme kabul etmeye başlayacağını duyurmuştu. Söz konusu gelişme, kullanıcıların birçok perakende zincirinde günlük harcamalarını kripto para ile yapabilmeye başlayacağı anlamına geliyordu. Bu gelişmeler üzerine iş dünyasında da güven tazeleyen popüler kripto para birimi, sık sık rekor tazeleyerek 58 bin dolar seviyesine kadar ulaşmıştı.  

58 bin 300 dolarlık tarihi zirveyi ise sert bir düşüş izlemiş ve Bitcoin, kısa bir süre içerisinde 43 bin dolar seviyesine kadar gerilemişti. Fakat gerileme, ciddi bir istikrar yakalayamamış ve lider kripto para biriminin tekrar yükselişe geçtiği kaydedilmişti. Yaşanan gelişmeler sonrası Bitcoin, 60 bin dolar barajını da aşarak tekrar rekor tazeledi. Tüm zamanların en yüksek değerini gören popüler kripto para biriminin, 24 saat içerisinde yüzde 6’dan fazla değer kazandığı ifade edildi. Söz konusu gelişmede, Bitcoin’e yönelik kurumsal ilginin artışı ve ABD Başkanı Joe Biden’ın 1.9 milyar dolarlık yeni koronavirüs destek paketini açıklamasının etkili olmuş olabileceği tahmin edildi.  

Son rekorla birlikte Bitcoin piyasa değeri de 1 trilyon 114 milyar dolara ulaştı 

Bitcoin Piyasa Değeri

Diğer yandan, son rekorla birlikte Bitcoin piyasa değeri de 1 trilyon 114 milyar dolara ulaştı. Söz konusu rakamın, piyasa değeri noktasında da yeni bir rekora tekabül ettiği ifade edildi. Piyasada işlem gören 6 binden fazla kripto para biriminin toplam piyasa değerinin ise 1.85 trilyon dolar seviyesinde olduğu dile getirildi. Listenin ikinci sırasında, Bitcoin’i 217 milyar dolarlık piyasa değeriyle Ethereum izledi. BinanceCoin ise 42.68 milyar dolarlık piyasa değeriyle üçüncü sıraya yerleşti.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Bitcoin Piyasasını Takip Edebileceğiniz Uygulamalar

Bitcoin, 24 Saat İçerisinde Yaşadığı Yüzde 16 Değer Kaybı ile 50 Bin Dolar Seviyesine Geriledi 

Tesla, Bitcoin Yatırımıyla Otomobil Satışlarından Daha Fazla Gelir Elde Etti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz