Blue Origin En Pahalı Bilet
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Blue Origin, 20 Temmuz’da 6 kişilik bir mürettebatla yörüngeye fırlatılacak olan ‘New Shepard’ uzay aracının açık artırmaya çıkarılan 1 koltuğu için verilen en pahalı bilet fiyatı teklifinin 2.8 milyon dolar olduğunu açıkladı. Açık artırma devam ettiği için söz konusu teklifin, biraz daha artırılabileceği tahmin edildi.  

Amazon CEO’su Jeff Bezos tarafından kurulan havacılık ve uzay taşımacılığı şirketi Blue Origin, 20 Temmuz’da 6 kişilik bir mürettebatla yörüngeye fırlatılacak olan ‘New Shepard’ uzay aracının açık artırmaya çıkarılan 1 koltuğu için verilen en pahalı bilet fiyatı teklifinin 2.8 milyon dolar olduğunu açıkladı. Söz konusu koltuk, Mayıs ayı içerisinde açık artırmaya çıkarılmıştı. Uçuşun, ‘New Shepard’ ile yapılan ilk mürettebatlı uçuş olacağı belirtilmişti. Washington merkezli şirket, açık artırmanın 10 Haziran tarihine kadar devam edeceğine işaret etti. Bu nedenle, yapılan fiyat teklifinin zamanla biraz daha artırılabileceği tahmin edildi.  

Diğer yandan; açık artırmayı kazanan kişi, şirketin ‘New Shepard’ uzay aracının ilk mürettebatlı uçuşunda kabin ekibine eşlik etme fırsatı yakalayacak. Araç, Apollo 11’in Ay’a inişinin 52. yıl dönümünde yörüngeye fırlatılacak. Açık artırmadan elde edilen gelir ise Blue Origin tarafından kurulan ve kar amacı gütmeyen ‘Club for Future’ kurumuna bağışlanacak. Şirket, bu şekilde gelecek nesilleri uzayda olası bir yaşamın inşasına katkıda bulunmak üzere teşvik etmeyi amaçlayacak.  

Blue Origin tarafından düzenlenen açık artırma, 5 Mayıs tarihinde başlamıştı

Blue Origin Açık Artırma

Öte yandan; Blue Origin tarafından düzenlenen açık artırma, 5 Mayıs tarihinde başlamıştı. Söz konusu tarihin, ABD’nin ilk mürettebatlı uçuşunun 60. yıl dönümüne tekabül ettiği ifade edilmişti. Uzay aracı ‘Shepard’ın isminin, bu uçuşta görev alan Alan Shepard isimli bir astronottan geldiği de biliniyordu.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

NASA, SpaceX ve Blue Origin ile ortaklık yapacak

SpaceX, NASA ile Yaptığı Anlaşmaya Gelen İtirazlar Nedeniyle Ay Görevi İçin Geliştirdiği Uzay Aracı ile İlgili Çalışmaları Durdurdu 

Virgin Galactic’ten, Uzay Turizmi için NASA ile Yeni Anlaşma!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz