En Çok İzlenen Diziler 2020

Türkiye’de, 2020 yılı içerisinde en çok izlenen film ve diziler belli oldu. ‘JustWatch’un açıkladığı verilere göre; geçen yılın en çok izlenen dizileri arasında ‘The Walking Dead’, ‘Vikingler’ ve ‘Westworld’, ilk 3 sıraya oturdu. En çok izlenen filmlerde ise ‘Joker’, ‘Parazit’ ve ‘Bir Zamanlar Hollywood’ta’ listenin ilk 3 sırasına yerleşti.  

JustWatch’ isimli içerik analiz platformu, 2020 yılında Türkiye’de en çok izlenen diziler ve filmleri açıkladı. Aktarılan detaylara göre; ‘The Walking Dead’, ‘Vikingler’ ve ‘Westworld’, geçen yıl Türk izleyiciler tarafından en çok izlenen diziler arasında ilk 3 sıraya oturdu. Oyuncu kadrosunda Anthony Hopkins, Ed Harris ve Jeffrey Wright gibi ünlü isimlerin bulunduğu HBO dizisi ‘Westworld’ü; listede sırasıyla ‘The Office’, ‘The Boys’, ‘The Queen’s Gambit’, ‘The Handmaid’s Tale’, ‘Fargo’, ‘Game of Thrones’ ve ‘This is Us’ takip etti.  

En Çok İzlenen Diziler 2020

Diğer yandan; Amazon Prime Video’da yayınlanan ‘The Boys’, Netflix’in yayınlandığı ilk 30 günde en çok izlenen mini dizisi olan ‘The Queen’s Gambit’ ve kısa bir süre önce üçüncü sezonu yayınlanan ‘The Handmaid’s Tale’, geçen yılın en çok ses getiren yapımlarından olmuştu. Emmy ve Altın Küre ödüllü sit-com dizisi ‘The Office’ ve dünyaca ünlü HBO yapımı ‘Game of Thrones’un da her yıl sık sık gündeme geldiği ve dizi tutkunları tarafından tekrar tekrar izlendiği biliniyordu.  

2020 yılında en çok izlenen filmler listesinde, Altın Aslan ödüllü ‘Joker’ zirveye yerleşti

En Çok İzlenen Filmler 2020

2020 yılında en çok izlenen filmler arasında ise Joaquin Phoenex’in ana karakterine hayat verdiği ‘Joker’, Oscar ödüllü ‘Parazit’ ve yönetmen koltuğunda Quentin Tarantino’nun oturduğu ‘Bir Zamanlar Hollywood’ta’, listenin ilk 3 sırasına yerleşti. Listede; ilk 3’ü sırasıyla ‘Salgın’, ‘Jojo Rabbit’, ‘Asfaltın Kralları’, ‘Küçük Kadınlar’, ‘Harry Potter ve Felsefe Taşı’, ‘Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği’ ve ‘Interstellar’ takip etti. Geçen yıl içerisinde seri halinde Netflix arşivine eklenmiş olmalarının, ‘Harry Potter ve Felsefe Taşı’ ve ‘Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği’nin izlenme oranlarını artırmış olabileceği tahmin edildi. Benzer şekilde; yıl içerisinde dünya geneline yayılan COVID-19 salgını, Steven Soderbergh’in yönetmen koltuğunda oturduğu ve Scott Z. Burns’ün senaryosunu kaleme aldığı 2011 yapımı ‘Salgın’ filminin en çok izlenen filmler arasına girmesinde etkili oldu. Christopher Nolan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ‘Interstellar’ın, nispeten daha eski bir film olmasına rağmen 2020 yılında ilk 10’a girmiş olması ise dikkat çekti.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Netflix Türkiye’nin 2020 Yılında En Çok İzlenen Yapımları, Drama ve Komedi Türündeki İçerikler Oldu! 

Türkiye’de En Çok İzlenen Dijital Yayın Platformu Açıklandı! 

The Queen’s Gambit, Netflix’in Yayınlandıktan Sonraki 1 Ay İçerisinde En Çok İzlenen Mini Dizisi Oldu!

Satranç Dünyasında Netflix Etkisi: The Queen’s Gambit, Dünya Genelinde Satranca Yönelik İlgiyi Artırdı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz