Salı, Haziran 22, 2021
Ana SayfaDijitalBluTV, Ücretsiz Hafta Sonu Kampanyası ile İlgili Verileri Açıkladı 

BluTV, Ücretsiz Hafta Sonu Kampanyası ile İlgili Verileri Açıkladı 

BluTV, kısa bir süre önce sokağa çıkma yasağında hayata geçirdiği ücretsiz hafta sonu kampanyası ile ilgili verileri açıkladı. Kampanya süresince yoğunluğa bağlı olarak çöken ve en çok indirilen uygulama haline gelen platform, hafta sonu boyunca toplamda 1 milyon 729 bin 90 saatlik rekor bir izlenme süresine ulaştığını ifade etti.  

JustWatch’ verilerine göre; Türkiye’de en çok izlenen dijital yayın platformu olan ve Amazon Prime Video, Netflix ve diğer rakiplerine karşı yüzde 43’lük bir pazar payıyla ilk sıraya oturan BluTV, kısa bir süre önce karantina uygulamalarına özel bir kampanya gerçekleştirmiş ve belli bir süreliğine tüm içeriklerini ücretsiz olarak herkese açmıştı. Dijital yayın platformunun internet sitesi, ‘Kapımız Herkese Açık’ kampanyası sürecinde yoğunluğa bağlı olarak çökmüştü. Bununla birlikte ‘BluTV’, AppStore’da en çok indirilen ücretsiz uygulama haline gelmişti.  

BluTV Ücretsiz Hafta Sonu Verileri

Yaşanan gelişmeler sonrası BluTV, hayata geçirdiği ücretsiz hafta sonu kampanyası ile ilgili verileri açıkladı. Şirket, hafta sonu boyunca toplamda 1 milyon 729 bin 90 saatlik rekor bir izlenme süresine ulaştığına işaret etti. Bunun yanında; üye kazanımında bir önceki haftaya göre yüzde 335’lik bir artış yaşayan platform, en çok izlenen yerli ve yabancı içerikleri de açıkladı. Buna göre; en çok izlenen yerli içerikler sırasıyla ‘Saygı’, ‘Alef’, ‘Yarım Kalan Aşklar’, ‘Sıfırbir’ ve ‘Aynen Aynen’ oldu. İzleyiciler ayrıca, ücretsiz hafta sonu kampanyası boyunca; sırasıyla en çok ‘Game of Thrones’, ‘The Handmaid’s Tale’, ‘Normal People’, ‘Euphoria’ ve ‘Chernobyl’ isimli yabancı içerikleri izledi.  

Ücretsiz hafta sonu kampanyası boyunca, izleyiciler en çok web sitesinden BluTV izledi

BluTV Ücretsiz Hafta Sonu Kampanyası

Diğer yandan; ücretsiz hafta sonu kampanyası boyunca izleyicilerin yüzde 43.8’i web sitesinden, yüzde 32.2’si mobil uygulamadan, yüzde 24’ü ise akıllı televizyonlarından BluTV izledi. Toplam izleme süresindeki içerik dağılımlarına bakıldığında da toplamda 1 milyon 509 bin 291 saat dizi, 156 bin 464 saat dizi ve 63 bin 335 saat diğer içeriklerin izlendiği görüldü.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Ücretsiz BluTV, Hafta Sonu Yoğun İlgi Gördü: En Çok İndirilen Uygulama Oldu

BluTV Karantinaya Özel Hafta Sonu Ücretsiz Olacak

HBO Dizileri BluTV’de Yayınlanacak!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR