call-of-duty-microsoft-playstation-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Bilindiği üzere Microsoft, geçtiğimiz günlerde Activision Blizzard’ı satın almıştı. Bununla birlikte en çok sorulan soru da Call of Duty oyunlarının PlayStation ile geleceği oldu.

Geçtiğimiz günlerde Microsoft, Activision Blizzard’ı satın alacağını açıklamıştı. Sony de konu ile ilgili bu sabah saatlerinde açıklamalarda bulunmuştu.

Sony, Microsoft’un sözleşmelere uyulması ve Activision oyunlarının PlayStation’a gelmeye devam etmesini umduğunu belirtmişti. Geçtiğimiz saatlerde ise Xbox başkanı Phil Spencer, konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Phil Spencer, resmi Twitter hesabı üzerinden “Bu hafta Sony ile görüşmeler yaptık. Activision Blizzard’ı satın aldıktan sonra mevcut tüm anlaşmaları yerine getirme niyetimizi ve Call of Duty’yi PlayStation’da tutma isteğimizin olduğunu onayladım. Sony, sektörümün önemli bir parçası ve ilişkimize değer veriyoruz.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Microsoft, her ne kadar oyunların belli bir konsola özel olarak çıkmasına karşı olduğunu belirtmiş olsa da, geçtiğimiz dönemlerde bunun tam tersi hareketleri olmuştu. Şirket, Bethesda’yı satın aldıktan sonra Starfield ve The Elder Scrolls VI’nın konsollarda Xbox’a özel olarak çıkabileceğinin sinyallerini verdi. Şimdi ise Microsoft, Call of Duty gibi isimlerin PlayStation için de çıkabileceğini belirtti. Bunun sebebi olarak ise Call of Duty oyuncularının büyük çoğunluğunun PlayStation tarafında olması.

Merak edilen bir diğer soru ise Call of Duty gibi büyük oyunların Microsoft Game Pass kütüphanesine eklenip eklenmeyeceği yönünde. Microsoft, Bethesda oyunlarının çıktığı ilk günden Game Pass kütüphanesine ekleneceğini duyurmuştu.

İlginizi Çekebilir:

Yüzüklerin Efendisi dizisi ismi ve tanıtım videosu yayınlandı

Horizon Forbidden West hikaye fragmanı yayınlandı

YouTube Premium için yıllık abonelik seçeneği geldi

Crypto Browser Project Beta sürümü yayınlandı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz