oppo watch free inceleme

Oppo’nun en yeni akıllı saati Watch Free nasıl? Özellikleri neler? Alınır mı? Tüm bu soruların cevabı ve daha fazlası Oppo Watch Free inceleme yazımızda.

Oppo akıllı telefon modellerinin yanı sıra birbiri ardına çıkarttığı giyilebilir aksesuarlarıyla da boy gösteriyor. Oppo Watch Free inceleme yazımızın konusu, daha önce Tekno Safari YouTube kanalında Oppo Watch Free inceleme videosunda incelediğimiz akıllı saat olacak. Akıllı saati teknosafari.net okurları için tekrar masaya yatırıp özelliklerini derinlemesine inceliyoruz. Sizler de Oppo Watch Free inceleme yazımızı okuduktan sonra Oppo Watch Free videosunu izlemeyi unutmayın.

Oppo Watch Free Tasarım

oppo watch free tasarım

Saat bir band ile bir saat arasında kalmış gibi gözüken formda. Evet, pek saat gibi gözükmüyor. Ancak bu formun pek çok getirisi mevcut. Dikey yapısı ile bilek hareketleriniz esnasında daha az kendisini hissettiriyor. Böylece aslında adındaki Free’nin de nereden geldiğini alıglamış oluyorsunuz. Oppo Watch Free tasarım açısından oldukça sade bir saat. Ekranı dışında sanal ya da gerçek bir düğmesi bulunmuyor. Saat 5 ATM’ye kadar su basıncına da dayanıklı. Özellikle elimizde bulunan siyah rengi, sadeliğe sadelik katıyor. Saatin kordonu ise deri görüntüsü elde edilmek amacıyla desenlendirilmiş. Ancak kordonun kendisi silikon ve çok yumuşak değil.

Saatin gövdesi de plastikten imal edilmiş. Böylece hafiflik sağlanmış. Kayışsız gövdesi yaklaşık 21 gramken kordonlarla beraber yaklaşık 33 gram seviyesinde. Saatin boyutları da 46.0mm x 29.7mm ile gayet minimal, kalınlığı ise 10.6mm olarak belirtilmiş.

Ekran AMOLED yapıda ve 1.64 inç boyutunda. Çözünürlüğü de 280×456 piksel olan ekranın genel kalitesi bizi memnun bıraktı. Keskinliği ve renk canlılığı iyi olan ekranın dış mekanlarda ulaşabildiği parlaklık da yeterli. Keşke bu güzel ekran sürekli açık ekran kullanılarak desteklenseydi. Ancak Oppo 14 güne varan bir pil ömrü vadediyor.

Oppo Watch Free Özellikler

oppo watch free özellikler

Görsel açıdan saatle band arasında kalmış gibi gözükse de Oppo Watch Free gayet kapsamlı bir akıllı saat. Sürekli açık ekranı olmaması haricinde, gövdesinde herhangi bir açıklı bulunmadığı için çağrı özelliği de yok. Ancak tüm bildirimleri bileğinizden görüntülemek mümkün. Oppo’nun HeyTap uygulamasından saati kontrol etmek mümkün. Saat üzerindeki yazılım kendisine özgü olsa da Oppo bu yazılımı diğer saatleri ile benzer şekilde ayarlamış. Böylece WearOS tabanlı diğer saatlerden geçiş yapanlar da yabancılık çekmiyor.

Oppo Watch Free özellikler açısından zengin. Bluetooh 5 sürümü ile gelen saat, optik kalp atış hızı sensörü ve optik kandaki oksijen sensörüne sahip. Böylece takip edebildiği 100 fazla egzersizde kapsamlı sağlık verileri tutabiliyor. Ayrıca bu sensörleri uykunuzun kalitesini ölçmek için de kullanıyor. Böylece sağlık hakkında detaylı verilere HeyTap uygulaması üzerinden ulaşılabiliyor.

HeyTap uygulaması egzersiz ve uyku takibinin yanı sıra çelşitli kadranlar da sunuyor. Bu kadranları saate uygulayıp görünümü özelleştirilebiliyor. Ayrıca işlevselliğine göre de kadran seçimi yapmak mümkün. Bunların haricinde medya kontrolleri, bildirim görüntülemeleri için de kullanılabilen saat ayrıca bağlı olduğu telefonu ses göndererek bulmayı da sağlayabiliyor.

Oppo Watch Free alınır mı?

oppo watch free alınır mı

Bu şekilde uzun pil ömrü sunan, küçük formdaki saatler git gide popülarite kazanıyor. Oppo Watch Free de bu sınıfın başarılı temsilcilerinden.  Peki şu anda 1000-1250 Tl bandında bulunan Oppo Watch Free alınır mı? Bileğinizde hafif ve göze batmayan ancak işlevsel bir saat istiyorsanız, listenize mutlaka eklemelisiniz. Ancak daha fazla saat görüntüsüne sahip olmasını isterseniz fonksiyon olarak benzer, yuvarlak bir saat görüntüsüne sahip akıllı saatler de var. Fakat o saatler Oppo Watch Free kadar hafif değil.

Tekno Safari YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

İlginizi çekebilir:

Elden Ring yapımı tamamlandı

Lost Ark sistem gereksinimleri nedir? Lost Ark kaç GB?

Oppo Reno6 inceleme – Kamera Odaklı Orta Segment

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz