Spotify Clubhouse Uygulaması
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Dijital sesli içerik platformu Spotify, kısa bir süre önce Clubhouse benzeri yeni uygulaması ‘Greenroom’u tanıttı. iOS ve Android platformlarının her ikisine de indirilebilen uygulama üzerinden kullanıcıların, Spotify bilgilerini kullanarak sesli sohbetlere moderatörlük yapabilecekleri ya da dinleyici olarak konuk olabilecekleri belirtildi.  

Sesli sohbet platformu Clubhouse, özellikle COVID-19 salgınına bağlı olarak yapılan sıkı sosyal izolasyon çalışmaları sırasında alternatif bir platform yarattı ve popülaritesini hızla artırdı. Uygulamanın yaşadığı başarı, birçok rakip sosyal medya platformunun bünyesine Clubhouse benzeri sesli sohbet özellikleri eklemesine neden oldu. Twitter ve Facebook, kendi uygulamasına sesli sohbet özellikleri entegre eden platformlar arasındaydı. Bu platformlar arasına, son olarak dijital müzik platformu Spotify da katıldı.  

Aktarılan detaylara göre; Spotify, kısa bir süre önce Clubhouse benzeri yeni uygulaması ‘Greenroom’u iOS ve Android platformları için 135 ülke pazarında kullanıma sundu. Platformun, temel olarak Spotify çatısı altındaki Locker Room’un yenilenmiş versiyonu olduğu belirtildi. Locker Room, Spotify’ın Mart ayında Betty Labs’i satın almasıyla birlikte şirket bünyesine geçen spor içerikleri odaklı ve ses tabanlı bir sosyal ağdı. Yenilenmesiyle beraber platform, ilgi alanı yelpazesini sporun ötesine taşıyarak genişletmiş oldu. Greenroom’un, Spotify’ın halihazırda var olan 365 milyon ücretsiz ve ‘Premium’ kullanıcısını hedeflediği ifade edildi. Bu nedenle kullanıcıların, Spotify giriş bilgilerini kullanarak uygulamada oturum açabilecekleri ve sesli sohbetlere moderatörlük yapabilecekleri veya dinleyici olarak konuk olabilecekleri dile getirildi.   

Greenroom uygulaması, önemli sayıda aktif içerik üreticisinin varlığına ihtiyaç duyuyor 

Greenroom Uygulaması

Diğer yandan; Greenroom uygulaması, önemli sayıda aktif içerik üreticisinin varlığına ihtiyaç duyuyor. Spotify kullanıcılarının birçoğunun, platformu yalnızca müzik ve ‘podcast’ yayınlarını pasif olarak dinlemek için kullandığı biliniyor. Fakat şirketin, ‘podcast’ yayınları için yaptığı anlaşmalar kapsamında birçok yayıncıya erişimi olduğunun da altı çiziliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Facebook ve Spotify, ‘Project Boombox’ İsimli Bir Proje İçin İş Birliği Yaptı 

Spotify, ‘Sadece Sen’ Özelliğiyle Kullanıcılara Yeni Kişiselleştirilmiş Bir Deneyim Sunuyor

Spotify, Apple Watch Uygulamasına ‘İndir’ Özelliği Getiriyor 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz