Pazartesi, Ekim 25, 2021
Ana SayfaHaberCall of Duty Oyunlarının Yeni Sezonu Ertelendi!

Call of Duty Oyunlarının Yeni Sezonu Ertelendi!

Amerika Birleşik Devletleri genelinde devam eden protestolara bir tepki de Activision tarafından geldi. Activision yaptığı açıklama ile Call of Duty oyunlarının sıradaki sezonlarını ertelediğini duyurdu.

Amerika Birleşik Devletleri genelinde yaşanan olaylara bir tepki de oyun dünyasından geldi. Activision geçtiğimiz hafta ırkçı bir cinayetin kurbanı olan George Floyd’un yanında olduğunu Call of Duty oyunlarının yeni sezonlarını erteleyerek gösterdi.

Dünyanın dört bir yanından ülkede yaşanan bu olaya tepkiler gelmeye devam ediyor. Buna ek olarak farklı sektörler de protestolara destek veriyor. Elbette oyun dünyası da buna dahil oldu. Electronic Arts ilk olarak Madden 21 tanıtımını ertelemesinin ardından Sony Interactive Entertainment da protestolara destek vermek amacıyla PlayStation 5 oyunlarının tanıtım etkinliğini ertelemişti.

call of duty warzone duos modu

Twitter üzerinden yapılan duyuru ile Call of Dutty: Modern Warfare ve Warzone ve Call of Dutty Mobile için planlanan yeni sezonların ertelendiği resmi olarak duyuruldu.

Yapılan açıklamada “Modern Warfare, Warzone ve Call of Duty: Mobile’ın yeni sezonlarını sabırsızlıkla bekliyor olsak da, şu anda zamanı değil. Modern Warfare Sezon 4 ve Call of Dutty: Mobile Season 7’nin çıkışını daha ileri bir tarihe taşıyoruz. Şu anda eşitlik, adalet ve değişim için konuşanların görülme duyulma zamanı. Sizinle birlikteyiz.” metnine yer verildi.

Oyunların gelecek sezonlarının ne zaman başlayacağı konusunda bir bilgilendirme olmasa da tepkinin azaldığı tarihe kadar yeni bir duyuru beklenmiyor.

Oldukça yüksek oyuncu sayısına ulaşmayı başaran Call of Dutty Modern Warfare’in 4. sezonu ile birlikte yeni silahlar, haritalar ve Captain Price ile birlikte 3 Haziran Çarşamba günü yayınlanması bekleniyordu. Ayrıca, Call of Dutty: Mobile’in yeni sezonu 5 Haziran Cuma günü “radyoaktif ajan” temasıyla devam edecekti. Ancak yaşanan üzücü olaylar sonucu Modern Warfare ve Warzone’un 4. sezonuna ek olarak, Call of Duty Mobile’ın 7. sezonu da süresiz olarak ertelendi.

İlginizi Çekebilir:

Riot Games LoL’un e-spor Yayınlarında Görülecek Sihirdar Vadisi Arena Sancaklarını Duyurdu

Borderlands Handsome Collection, Epic Games’te Ücretsiz Oldu

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR