canon-dijital-fotograf-makineleri-teknosafari

Görüntüleme teknolojileri şirketi Canon, dijital değiştirilebilir lensli fotoğraf makineleri için EOS VR sistemini duyurdu. Yeni sensör ile birlikte cihazlar, VR180 çekim yapabiliyor.

Canon, dijital lensli fotoğraf makineleri için yeni sistemini duyurdu. EOS VR olarak isimlendirilen sistem, cihazların VR180 çekim yapabilmesini sağlıyor.

Canon, EOS R sisteminde yayınladığı RF yuvasından yararlanan ve sanal gerçeklik için çekim yapabilecek yeni çözümünü duyurdu. Yeni Canon RF 5.2mm F2.8L Dual Fisheye lensini içeren Canon EOS VR sistemi, yüksek kaliteli 3D VR180 çekim yapabiliyor.

Eğitim, seyahat, spor, canlı etkinlikler ve belgeseller gibi birçok sektörde yükselişte olan sanal gerçeklik (VR) teknolojisi, Canon ile çok daha kolay bir hale geliyor. EOS VR sistemi ile birlikte profesyonel görüntü kalitesi ve daha yüksek düzeyde gerçekçilik sağlayarak izleyicilere VR görüntüsü sağlanabiliyor.

Canon RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE lensi, Canon’un ilk değiştirilebilir VR lensi olarak karşımıza çıkıyor. Yeni lens ile birlikte, VR180 video ve fotoğraf çekilebiliyor. Tüm üretimler, EOS R sisteminin yüksek optik performansını koruyor. Bu sayede Canon, mevcut VR içerik üreticileri, profesyonel prodüksiyon şirketleri ve VR pazarına girmek isteyenler, 3D içerik üretimini çok daha pratik hale getiriyor.

Basitleştirilmiş yakalama deneyimi için yenilikçi lens tasarımı

canon-vr-lensi-teknosafari

Canon RF 5.2mm F2.8L Dual Fisheye, çift öne bakan balık gözü lensleri, stereoskopik VR becerisi ile ultra geniş 190 derecelik görüş alanına sahip. Canon’un gelişmiş lens tasarımı, doğrudan fotoğraf makinesinde mükemmel hizalama ve senkronizasyon için iki görüntünün makinenin tek sensörüne yansıtılmasını sağlıyor.

Lensin tasarımı sayesinde VR kurulumu, iki fotoğraf makineleri sistemlere kıyasla çok daha basit bir hale geliyor. Tek bir sensör ile iki görüntü yakalamak, her iki görüntünün de aynı performansa sahip olması anlamına geliyor. Bu sayede cihaz, iki kamera kullanan kurulumlara kıyasla çok daha hassas görüntü çıkarabiliyor.

İlginizi Çekebilir:

Canon, İki Yeni RF Lensini Tanıttı – 2021

Canon, Yeni Güncellemesi ile İçerik Üreticilerini Destekliyor 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz