canon-guncellemesi-teknosafari-min
Okuma Süresi
2 dakika

Kamera ve görüntü teknolojileri konusunda en iyilerden birisi olan Canon, yeni güncellemesi ile karşımıza çıkıyor. Kullanıcıların geri bildirimleri baz alınarak geliştirilen güncelleme, EOS R5, EOS R6 ve EOS-1D X Mark III modelleri için profesyonel video çekim özellikleri sunuyor.

Canon, EOS R5, EOS R6 modelleri için v1.4 güncellemesini yayınladığını duyurdu. Bunun yanında EOS-1D X Mark III için v1.5 güncellemesi yayınlandı. Kullanıcılardan gelen geri bildirimler ile geliştirilen güncellemeler, video çekimi konusunda performans artışı sağlıyor.

Kullanıcılar tarafından olumlu geri dönüşler alan Canon Log 3 yazılımı, EOS R6 ve EOS-1D X Mark III modellerine geldi. Canon Log 3 desteği ile birlikte yüksek kaliteli videolar çekilebiliyor. Ayrıca kameralar, çok daha fazla renk alanı ve dinamik aralığına sahip oluyor. Ayrıca güncelleme ile birlikte modellerin Canon Cinema EOS serisi fotoğraf makineleriyle çekilen videolarda renk eşleştirmesi yapılabilmesi kolaylaşıyor.

Canon güncellemesi ile birlikte C-Log 3 desteği geliyor. Bunun yanında Canon, güncelleme alan modellere iki karta kayıt desteği ekliyor. Yani kullanıcılar, video kayıt alırken bu kaydı aynı anda 2 farklı hafıza kartına kaydedebiliyor. Bu sayede bir kartın bozulması ya da sorun olması durumunda yedek bir kayıt bulunuyor.

canon-guncelleme-min

EOS-1D X Mark III ve EOS R5 modellerine gelen güncelleme, yeni sektör standardı CFexpress VPG400 kartlarını da destekliyor. Böylece cihazlar, saniyede minimum 400 MB yazma hızına sahip oluyor. Bu hız kapasitesi, 8K veya RAW video kaydı yapılmasını kolaylaştırıyor.

EOS R5 için yayınlanan güncelleme, cihazın CN-E18-80mm T4.4 L IS KAS S ve CN-E70-200mm T4.4 L IS KAS S Cine Servo Zoom lensleri ile uyumlu çalışmasını sağlıyor. Yeni lensler ile cihaz, çok daha üst düzey video çekimi yapabiliyor. Ayrıca yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar, pozu, odağı ve yakınlaştırmayı gövdeden kontrol edebilecek.

Yeni yazılım güncellemesi, içerik oluşturucuların çok daha üst düzey içerikler üretebilmesine olanak sağlayacak. EOS R6 ve EOS-1D X Mark III ürün yazılımı güncellemelerini buradan indirilebilir. EOS R5 güncellemesi, Ağustos sonunda kullanıma sunulacak.

İlginizi Çekebilir:

Canon 14mm Netleme Mesafesi Sunan Yeni RF Lens RF 14-35mm F4L IS USM Lensini Tanıttı

Cano, Gülme Algılama Teknolojisi ile Gülümsemeyen Çalışanları Ofise Almayacak

Canon, iF Tasarım Ödülleri’nde Birbirinden Değerli Ödülleri Almayı Başardı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz