temassiz-odeme-limit-limiti-teknosafari

BDDK tarafından alınan karar ile temassız ödeme olarak günlük işlem limiti yükseltildi. 

Temassız ödeme özellikli kredi ve banka kartlarında günlük işlem limiti yükseltildi. Mevcut düzenlemeye göre kullanıcılar, günlük 350 TL üzerindeki işlemler için PIN kodu girmek zorundaydı. Yani 350 TL üzerinde alışverişlerde temassız ödeme mümkün değildi. 1 Şubat itibari ile bu limit 500 TL olarak güncellenecek.

Yeni düzenleme ile birlikte kullanıcılar, 500 TL miktarına kadar günlük olarak temassız ödeme yapabilecek. Bu miktara kadar yapılan alışverişler için herhangi bir PIN kodu gereksinimi olmayacak. Ancak günlük 500 TL ve üzeri alışverişlerde kullanıcıların her halükarda PIN kodu girmesi gerekecek.

temassiz-odeme-500-tl-teknosafari

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), temassız ödeme limitini yükselttiğini açıkladı. PIN kodu olmadan işlem yapılabildiği için güvenlik amacı ile temassız ödeme limiti düşük tutuluyor. En son 7 Mayıs 2021 tarihinde düzenleme yapılırken, günlük 250 TL olan limit 350 TL seviyesine yükseltilmişti.

Mayıs 2021 tarihinden bu yana temassız kart ile yapılan harcamaların artması sebebi ile 350 TL olan limitin 500 TL seviyesine çekildiği duyuruldu. BDDK tarafından yapılan açıklamada, artan vakalardan kaynaklı olarak temassız işlem limitinin yükseltildiği belirtildi. Zira kullanıcılar, temassız işlem yaparak herhangi bir virüs bulaşma ihtimalini minimum düzeye indirmiş oluyor.

İlginizi Çekebilir:

Yüzüklerin Efendisi dizisi ismi ve tanıtım videosu yayınlandı

Horizon Forbidden West hikaye fragmanı yayınlandı

YouTube Premium için yıllık abonelik seçeneği geldi

Crypto Browser Project Beta sürümü yayınlandı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz