Son yıllarda, birinci önceliği sağlamlık olan akıllı cep telefonları üreten CAT, CES 2020 fuarında yeni S32 modelini tanıttı. 

İş makinaları ile yollarda görmeye alışkın olduğumuz CAT, son birkaç yıldır sağlamlığı ile ön plana çıkan cep telefonları üretiyor. CAT’in ürettiği cep telefonları teknik özellik noktasında en üst seviyeye oynamıyor olsalar da önceliği sağlamlık olan kullanıcılar için önemli modeller üretiyor.  

CAT S32’nin özellikleri 

Etrafı tamamen kauçuk bir malzeme ile kaplı olan CAT S32’nin, 5.5 inç HD çözünürlüğe ve 18:9 en – boy oranına sahip bir ekranı var. CAT S32, ekranını korumak için kullandığı cam ise DragonTrail Pro Glass. Ellinizde eldiven varken ya da ıslakken bu ekranı kullanabileceksiniz. 

Sağlamlığı ön planda olan bu model IP68 (su ve toza karşı dayanıklılık) ve MIL-SPEC-810G (ABD ordusunun düşmeye karşı dayanıklılık sertifikası) sertifikalarına sahip. Bu sertifikalar ile 1.8 metreden çelik bir yüzeye düşmelere ve 1 buçuk metre su derinliğine 35 dakika dayanabiliyor. 

1.8 frekans hızlarına çıkabilen 8 çekirdekli Helio A20 işlemcisine, 3 GB’lık belleğe ve 32 GB’lık depolama alanına sahip olan CAT S32’nin 4200 mAh bir bataryası var. Ön kamerası 5 MP, arka kamerası ise 13 MP. Bluetooth 5.0, NFC bağlantılarına sahip olan CAT S32’nin 3.5 mm’lik kulaklık girişi de var. 

CAT S32’nin fiyatı ise 299 Euro (Bin 967 Türk lirası)  olarak belirlendi. 

CAT S32’nin sağlamlığını tanıtan bir video:

Samsung’un yüksek dayanıklılığa sahip telefonu XCover Pro tanıtıldı

Qualcomm otonom sürüş destek teknolojilerini görücüye çıkardı