Tesla’nın hisse fiyatlarında yeni bir rekor artış daha gerçekleşti. Elektrikli otomobil sektörünün önemli isimlerinden Tesla’nın gündemden düşmeyen aracı Cybertruck’la gerçekleşmeye başlanan yükseliş, şirketi hisse fiyatlarında tepe noktasına ulaştırdı.

Sosyal medyada bir şekilde sürekli gündem ve viral olmayı başaran Cybertruck, bu tanıtımın ardından yatırımcıların ilgisini çekmeyi başarmış ve şirketin hisseleri yükselişe geçmeye başlamıştı. Birkaç gün önce rekor fiyata ulaşan hisseler, yeniden yükselişe geçerek tekrar rekor kırdı.

Tesla’ya ait hisse fiyatları arada dalgalanmalar da olsa genel itibariyle yükselişe geçmiş durumda. Uzun zamandır yükselişte olan şirketin hisseleri gün içerisinde 422 dolara kadar yükseldi ve yeni bir rekor kırmış oldu. Tesla’nın güncel hisseleri 419,32 dolardan işlem görüyor.

Elon Musk geçen sene şirketin hisselerini 420 dolardan alacak özel bir alıcının olduğunu Twitter hesabından yapmış olduğu bir paylaşımla duyurmuştu. Geçen sene 379,57 dolar olan hisselerin bu dönemde rekor bir artışla yükseleceğini tahmin eden pek kimse olmamıştı. Ancak görünen o ki Cybertruck’la yakalanan yükseliş Tesla’ya oldukça iyi geldi.

Tesla’nın hisse senetleri güncel olarak 74 milyar dolarlık bir piyasa değeri oluşturuyor. Gelecekte şirketin hisse değerinin ne olacağı merak konusu. Bazı analistlere göre, Tesla’nın hisselerinin daha da artacağı düşünülürken bazılarıysa tepe noktasına ulaşan hisse senetlerinin daha fazla yükselmeyeceğini öngörüyor. Tesla’nın hisse senetlerinin ilerleyen dönemlerde ne ölçüde değişeceğini ise zamanla görebileceğiz.

Tesla’nın, Çin’de üretilen otomobillere oyun oynama ve yayın yapma özelliği ekleyeceği haberimizi buradan okuyabilirsiniz.