Altın PS5
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Teknolojik cihazların lüks versiyonlarını üreten Caviar, 20 kilogram saf altın ile kaplanan ‘PlayStation 5 (PS5)’ modelini tanıttı. Modelin, cihazın kendi ağırlığıyla birlikte toplamda 30 kilogram ağırlığında olduğu ifade edildi.  

iPhone’ ve ‘AirPods Max’ gibi popüler teknolojik cihazların lüks versiyonlarını tasarlamasıyla ünlü olan Caviar, 20 kilogram saf altın ile kaplanan ‘PlayStation 5 (PS5)’ modelini tanıttı. Rusya merkezli şirketin, bu üründe de tasarım dışında bir detaya müdahale etmediği ifade edildi. Teknik özelliklerinde herhangi bir değişiklik yapılmayan ve yalnızca tasarımında altın kaplama kullanılan oyun konsolunun, cihazın kendi ağırlığıyla da birlikte toplamda 30 kilogram ağırlığına ulaştığı belirtildi.  

Altın PS5

Bununla birlikte; ‘PS5’ oyun konsolu, bu yılın Kasım ayında tanıtılmış ve teknoloji basınında, geniş yankı uyandırmıştı. Cihazda kullanan saf altın kaplamanın, 8 tabaka 18 ayar altından oluştuğuna işaret edildi. Ayrıca modelde, ‘PS5’ kontrolörü ‘DualSense’in tasarımında da değişikliğe gidildi. Caviar, kontrolörün gerçek timsah derisi ile kaplandığına işaret etti. Bunun yanında, ‘DualSense’in ‘trackpad’ bölmesinden oluşan dokunmatik yüzeyi de saf altın ile kaplandı.  

Caviar, altın kaplama ‘PS5’ modeline ‘Golden Rock PlayStation 5’ adını verdi 

Altın Kaplama PS5

Diğer yandan; Caviar, modele ‘Golden Rock PlayStation 5’ adını verdi. Altın kaplama ‘PS5’ modelinin fiyatı ise henüz açıklanmadı. Oyun tutkunları tarafından yapılan tahminler, cihazın 900 bin dolara yakın bir fiyat etiketine sahip olacağına işaret etti.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Altın Kaplamalı AirPods Max, 108 Bin Dolar Olacak

PlayStation 5, Bugün Amazon Türkiye’de Satışa Çıkıyor

PlayStation 5 Stokları, İlk Günden Tükendi! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz