Chanel Ruj Uygulaması

Fransa merkezli lüks tüketim markası Chanel, yapay zeka desteğiyle dudak rengini tarayarak ürün gamından kullanıcılara en uygun seçeneği belirleyen bir mobil ruj uygulaması çıkardı. Uygulamanın, yapay zeka desteği sayesinde herhangi bir cilt tonu ve cilt alt tonuna uygun bir renk belirleyebildiği ifade edildi.  

Fransa merkezli lüks tüketim markası Chanel, yapay zeka desteğiyle dudak ve ten rengini tarayarak ürün gamından kullanıcılara en uygun seçeneği belirleyen ‘Lipscanner’ isimli bir mobil ruj uygulaması çıkardığını duyurdu. Uygulamanın, yapay zeka desteği sayesinde herhangi bir cilt tonu ve cilt alt tonuna uygun bir ruj rengi belirleyebildiği ifade edildi. Chanel, geliştirdiği mobil uygulamanın farklı renk tonu ve bitişlere sahip 400 dudak ürünü arasından en uygun eşleşmeyi önerdiğine işaret etti.  

Diğer yandan, daha önce Yves Saint Laurent de taratılan rengin aynısını çıktı alan ‘Perso’ isimli bir teknoloji tanıtmıştı. Lipscanner’ın, kullanıcıların eşleştikleri ruju beğenip beğenmediklerini görebilmeleri için ürünü sanal olarak deneyebilmelerini de mümkün kıldığı ifade edildi. Sephora ve Benefit gibi kozmetik devleri de benzer şekilde, kullanıcıların ürünleri sanal olarak deneyebilmelerini mümkün kılan yazılımlar geliştirmişti.  

Chanel tarafından geliştirilen mobil uygulama, renk eşleştirme işlemini sorunsuz yapmayı vadediyor 

Chanel Mobil Uygulama

Öte yandan Chanel, geliştirdiği algoritmanın renk tanıma ve eşleştirmeyi sorunsuz bir şekilde yaptığına ve uygulamanın, akıllı güzellik sektöründe bir ilk niteliği taşıdığına işaret ediyor. Güzellik ve teknoloji endüstrileri iş birliği yapmaya ve çakışmaya devam ettikçe kişiselleştirilmiş cilt bakımı ve kozmetik ürünleri de giderek daha yaygın bir hale geliyor. Bu sayede ürünler, daha geniş bir kapsayıcılık ve çeşitliliğe ulaşabiliyor. Chanel tarafından geliştirilen mobil uygulama yazılımının da bu kapsayıcılığa katkı sağlaması bekleniyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

TÜİK Verilerine Göre İnternet Alışverişlerinin Yüzde 60’ı Giyim Harcaması

Dünyanın İlk Akıllı Parfümü ‘NINU’, CES 2021’de Tanıtıldı! 

Efsane Cuma’da Erkekler Kadınlardan Daha Çok Para Harcamış

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz