Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Son aylarda hem Türkiye’nin hem de tüm dünyanın gündemine oturan Clubhouse, içerik üreticileri için “Clubhouse Creator First” isimli yeni bir program başlatıyor. Clubhouse kullanıcıları artık platform üzerinden para kazanabilecek. 

Yayınlanmasının ardından hem kullanıcıların hem de rakip sosyal medya platformlarının ilgisini çeken Clubhouse, platforma yenilikler eklemek için çalışıyor. Sadece iOS ekosisteminde kullanılabilen ve davetiyeyle giriş yapılan Clubhouse’ta kullanıcılar sadece sesle iletişim kuruyor. Elon Musk gibi popüler isimlerin kullanmasıyla birlikte ismini daha da yayan platform, kullanıcıların para kazanabileceği yeni bir dönemi duyurdu. 

Twitter’dan Facebook’a, TikTok’tan daha pek çok sosyal medya platformunu kıskandıracak derecede yoğun ilgi gören Clubhouse’a rakip pek çok uygulama ve özellik de geliştirilmeye devam ediyor. Bu bağlamda Facebook, Clubhouse benzeri bir uygulama üzerinde çalışıyor. Twitter da Clubhouse benzeri sesli sohbet odaları özelliği ‘Spaces’i geçen günlerde teste açmıştı. Hal böyle giderken Clubhouse’tan yeni bir açıklama geldi. Şirket artık Clubhouse kullanıcılarının para kazanabileceğini duyurdu. 

Clubhouse Creator First ‘te şu an 20 kişi para kazanacak

Facebook, Twitter, Instagram gibi pek çok sosyal platformunda para kazanılıyor olması elbette ki artık pek şaşırtıcı gelmiyor. Ancak Clubhouse’un sistemi biraz daha farklı olacak ve herkes para kazanamayacak. 

Geliştiricilerin üzerinde çalıştığı yeni sistem “Clubhouse Creator First” olarak anılıyor. Geliştiricilerin yaptığı açıklamalara göre şu an için sadece 20 içerik üreticisi yeni programı kullanabilecek. Bu bağlamda platformdan sadece 20 kişinin para kazanabileceğini belirtmek gerek. Clubhouse, programa dahil olmak isteyen kişiler için bir form doldurmalarını isteyecek. Belirlenen kişiler program dahilinde kazanç elde edebilecek. 

Clubhouse’un bu adımının ilerleyen dönemlerde daha da artması ve daha fazla kişinin platform üzerinden gelir elde edeceği tahmin ediliyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

Clubhouse Creator First programı için buraya tıklayabilir ve detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir:

TikTok’un Çatı Şirketi ByteDance da Clubhouse’a Rakip Uygulama Geliştiriyor

Clubhouse’u Hack’leyen Saldırgan Konuşmaları Web Sitesinde Yayınladı

Clubhouse Çin ‘in Kullanıcıları Dinleme İhtimalinden Dolayı Güvenliği Yükseltiyor

Deepfake, hologram dokunmatik ekran, güneş enerjili akıllı bank | Haftalık Teknoloji Programı #8:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz