Güney Amerika’nın Şampiyonlar Ligi olarak bilinen Copa Libertadores’te şampiyon olan Flamengo zaferini ilginç bir tweet ile kutladı.

Güney Amerika’nın en önemli futbol etkinliklerinden biri olan Libertadores kupasında 38 yıl aradan sonra şampiyon olan Flamengo, şampiyonluğun ilk kutlamasını twitter hesabından paylaştığı random gülüş ile yaptı.

Maçın 89. Dakikasına 1-0 geride giren Flamengo’nun sosyal medya yöneticileri, şampiyonluktan umudu kesmiş olacaklar ki, sürpriz bir şekilde gelen şampiyonluk için bir içerik düşünme zahmetine girmeyip kutlamayı doğrudan random gülüş ile başlattılar. 

https://twitter.com/Flamengo/status/1198359484923568135

Kulüp hesabından yapılan manidar paylaşım son dakikalara dek maçı önde götüren rakip River Plate’e de anlamlı bir mesaj içeriyor.  Son dakikaya kadar önde giden River Plate, 89. dakika ve uzatmalarda gelen iki golle kupayı elinden kaçırmış oldu.

Takımın resmi twitter hesabından yapılan paylaşım 100 binin üzerinde retweet ve 300 bin beğeni alarak sosyal medyanın en yoğun gören konularından oldu. Kulübün resmi hesabından yapılan heyecan dolu paylaşımlar sadece random gülüş ile de kalmadı. Hesaptan gün boyu benzer paylaşımlar devam etti ve kulübün tüm taraftarları sosyal medyadaki heyecana ortak oldu.

https://twitter.com/Flamengo/status/1198359607942496259

Maç heyacanı sosyal medyaya yansıdı

Futbolla yatıp kalkan kıtanın en önemli futbol etkinliği olan turnuva finali oldukça heyecanlı geçti. Geçen yıl olaylı bir şekilde bu kupayı ezeli rakibi Boca Juniors’ın elinden alan Arjantin’den River Plate, Brezilya’dan Flamengo ile kozlarını paylaştı. Libertadores finalinde Flamengo, 89. dakikasına 1-0 geride girdiği maçta River Plate’i Gabigol’ün golleriyle 2-1 mağlup ederek şampiyon oldu.