coronavirüs iran'da ilk kez tespit edildi

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan, dünyanın her yerine yayılmaya başlayan ve ölümcül sonuçlar doğuran coronavirüs İran’da ilk defa tespit edildi.

İran Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Sorumlusu Kiyanuş Cihanpur, İran’ın Kum şehrinde 2 kişide yeni tip coronavirüs enfeksiyonunun tespit edildiğini açıkladı.

Cihanpur, İranlı Öğrenciler Haber Ajansı’na yapmış olduğu açıklamada: “Geçtiğimiz iki günde, Kum kentinde 2 kişide koronavirüs tespit edildi.” dedi.

Sağlık ekiplerinin virüsün tespit edildiği şehirde çalışmalarına başladıklarını belirten Cihanpur, özellikle Kum şehrindeki vatandaşları uyardı. Vatandaşlara, tokalaşma, öpüşme gibi yakın temastan uzak durmaları gerektiğini söyleyen Cihanpur, aynı zamanda hijyene dikkat etmeleri konusunda da uyarıda bulundu.

Coronavirüsün neden olduğu semptomlar nedeniyle yaşanan ölü sayısı her gün artıyor

İlk olarak Çin’in Wuhan şehrinde bulunan hayvan pazarından çıktığı düşünülen coronavirüs, tüm dünyaya yayılmaya devam ediyor. Şu ana kadar 25 ülkede tespit edilen ve ölümcül sonuçlar doğuran yeni tip coronavirüs, 1.873 kişinin hayatını kaybetmesine neden olurken, virüsün tespit edildiği kişi sayısı ise 73.332’ye yükseldi. 

Coronavirüs ile mücadelede önemli bir rol edinen Dr. Liu Zhiming de virüs nedeniyle hayatını kaybetti!

Apple, coronavirüsün üretim ve satışlarını etkilemesi sebebiyle gelir tahminini azalttı!