instagram reklam göstermediklerini açıkladı

Instagram CEO’su platformun reklam politikası hakkında bazı kullanıcıları kızdıran bir açıklamada bulundu. CEO Adam Mosseri, Instagram’da yaptığı etkinlik sırasında küçük bir kullanıcı kitlesine ‘reklam göstermediklerini’ açıkladı. 

Instagram CEO’su Adam Mosseri, Instagram’da gerçekleştirdiği bir soru-cevap etkinliğinde Hikayeler özelliği aracılığıyla kullanıcılardan gelen sorulara yanıt verdi. Kullanıcıların platform hakkında sahip olduğu yanlış bilgileri gidermek amacıyla gerçekleştirilen soru-cevap etkinliğinde CEO, bazı kullanıcıları kızdıran bilgiler paylaştı. 

Adam Mosseri, gerçekleştirdiği bir soru cevap etkinliği sırasında Instagram hakkında şaşırtan bir bilgiyi açığa çıkardı. Mosseri yaptığı bir soru cevap paylaşımında, Instagram’da küçük bir kullanıcı grubunun platformdaki ‘reklam’ları görmediğini belirtti.

Bahsi geçen küçük kullanıcı grubuna neden reklam gösterilmediği sorusuna ise CEO, reklamsız bir kullanıcı deneyiminin platformda ne tür bir etki yaratabileceğini görmek istediklerini ölçmek için bunu uyguladıklarını açıkladı. Bu tarz bir uygulamada ne tür geri dönüşler alındığı hakkında ise bir bilgi bulunmuyor. 

instagram reklam

Adam Mosseri’nin yapmış olduğu şok edici açıklama ise bazı kullanıcıları kızdırdı. Çünkü pek çok insan belki de sadece Instagram çalışanlarının reklamsız bir deneyim yaşadığını düşünüyordu. Küçük de olsa bir kullanıcı kitlesinin popüler sosyal medya platformunu tamamen reklamsız kullandığı bilinmeyen bir gerçekti. Bazı kullanıcılar ise bunun haksızlık olduğunu belirtti.

Instagram CEO’su: ‘’Instagram ’ın iPad uygulamasını yapmak istiyorum’’
Mosseri gerçekleştirdiği etkinlikte aynı zamanda platformun iPad için geliştirilmiş bir versiyonunu da yapmak istediğini açıkladı. CEO: “Çok fazla insanımız ve yapacak çok işimiz var. Henüz yapabileceğimiz en iyi şey bu değil.” dedi.

Geçen günlerde yapılan bir açıklamaya göre ise platformun iPad uygulamasının yapılamamasının sebebi olarak kaynak yetersizliği gösterilmişti. Ancak şirketin geçen sene açıklanan reklam gelirinin 20 milyar dolar olması akıllarda soru işaretleri oluşturmuştu. 

Instagram’ın iPad uygulamasının bu sıralar sıklıkla gündeme geliyor olması belki de şirketin bu yönde çalışmalara başlamayı düşündüğünün bir göstergesidir. İlerleyen zamanlarda konu hakkında ne tür gelişmeler olur, biz neler duyabiliriz, bekleyip göreceğiz.

Instagram’da Repost Nasıl Yapılır? Hangi Uygulamalar Kullanılır?

Instagram’da takip edilen hesaplar, belli kategorilere göre sıralanabilecek