E3 2020 iptal edildi
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Oyun dünyasında olan gelişmelerin ortaya çıktığı, yeni oyunların ve oyun teknolojilerinin duyurulduğu E3 2020 iptal edildi. E3 2020, Coronavirüs sebebiyle düzenlenmeyecek.

Coronavirüs yayılmaya devam ederken, birçok etkinlik de iptal edilmeye devam ediyor. Coronavirüsün, ülkemizde de ilk vakasına rastlandı. Coronavirüs insanların hayatını kaybetmesine sebep oluyorken aynı zamanda sosyal hayatı da fazlasıyla etkiliyor. Venedik Karnavalı, South by Southwest gibi sosyal etkinlikler iptal edildi. Bu etkinliklerin yanı sıra Mobil Dünya Kongresi 2020, Cenevre Otomobil Fuarı, Oyun Geliştiricileri Konferansı, Facebook F8 Geliştiriciler Konferansı da iptal edilen etkinlikler arasında. Şimdi de, insanları korkutmaya devam eden Coronavirüs sebebiyle, E3 2020 iptal edildi.  

Corona yüzünden iptal edilen etkinlikler arasına katılan E3 (Electronic Entertainment Expo) normal şartlarda 9 – 11 Haziran tarihleri arasında, Amerika, Los Angeles’da düzenlenecekti. E3 oyun fuarı, 1996 yılından bu yana ilk defa iptal edilmek zorunda kaldı. E3 oyun fuarı katılımcıların, basının ve çalışanların güvenliğini tehlike altına atmamak amacıyla iptal edildi.  

Her sene Amerika’da düzenlenen E3 (Electronic Entertainment Expo) oyun fuarı sayesinde birçok yeni oyun tanıtılıyordu. Büyük oyun geliştirici firmaları, yaptıkları etkinlikler ve konferanslar ile yeni oyunları ve oyun teknolojilerini tanıtıyorlardı. Aynı zamanda bazı basın görevlilerine daha çıkmamış oyunlar oynatılıyordu. Hem oyuncular hem de oyun basını için son derece önemli olan E3 oyun fuarı bu sene Corona yüzünden iptal edildi.  

Coronavirüs yüzünden iptal edilen etkinlikler 

coronavirüs yüzünden iptal edilen etkinlikler artıyor. Google, adobe ve realme de iptal ettiCoronavirüs, Çin’in Wuhan eyaletinde başladığından bu yana birçok etkinliğin iptal edilmesine sebep oldu. Bazı markaların da, yeni ürünlerini internet üzerinde yapılan etkinlikler ile tanıtması gerekti. Örneğin Xiaomi, yeni amiral gemisi modellerini internetten yapılan etkinlik ile tanıttı. Honor, ilk notebook modelini ve yeni telefonlarını internetten tanıtmak zorunda kaldı. Oppo’da yeni amiral gemisi Oppo Find X2 modelini internetten yaptığı etkinlik ile tanıttı.  

Bazı etkinlikler iptal edildikten sonra internete taşınabiliyorken, Venedik Karnavalı ve South by Southwest gibi fiziksel sosyal etkinlikler ise tamamen iptal edilmek zorunda kalıyor.  

İnternetten yapılmasına karar verilen etkinlikler sadece yeni ürün tanıtımları değil. Google I / O etkinliği iptal edilirken ve Google Cloud Next 2020 etkinliğinin ise internet üzerinden yapılmasına karar verildi.  

Türkiye’de ilk coronavirüs vakası tespit edildi!

APPLE KULLANICILARINA 25 DOLAR ÖDEYECEK – DigiToll #5