google fotoğraflar yeni güncelleme ile artık daha işlevsel

Google, Fotoğraflar uygulamasını güncelledi. Google Fotoğraflar güncelleme ile kullanıcılara daha kullanışlı ve işlevsel bir arayüz sunacak. Kullanıcılar yeni güncellemeye Google Play Store’dan ulaşabilir.

Google, Android kullanıcıları için Fotoğraflar uygulamasını daha işlevsel bir hale getirmeyi amaçlıyor. Uygulamaya gelen yeni güncelleme tasarım açısından çok da önemli değişiklikler içermiyor ancak zaten şirketin söz konusu güncellemeyi yapmasının asıl amacı kullanıcıların daha kolay bir arayüze sahip olmalarıydı. 

Şirket Fotoğraflar uygulamasında, kullanıcılar tarafından daha fazla tercih edilmek ve bu tercihi sıklaştırması amacıyla değişiklikler gerçekleştirdi. Yeni gelen son güncellemede arayüzde oluşan farklar belirgin bir şekilde kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı. 

Google Fotoğraflar, yeni değişiklikle uygulamanın ekranında üst bölümde bulunan arama çubuğuna ve menü butonuna sahip olmayacak. Şirket geçen günlerde Haritalar uygulaması için de bu tarz bir değişiklik yapmıştı. Google’ın hem Haritalar hem de Fotoğraflar uygulamasında bu tarz bir değişikliğe gidiyor olması şirketin yeni döneminde menü butonunu ekranın üst kısmında kullanmak istemediğini apaçık gösteriyor. 

google fotoğraflar arama çubuğu ve menü butonuGoogle Fotoğraflar’da bulunan arama çubuğu artık ekranın altında bir ikon olarak yer almaya başladı. Ekranın alt kısmına eklenen arama çubuğu da yeni arama butonuyla birlikte daha da genişlemiş bir durumda. Eskiden 4 seçenek bulunan alt gezinme çubuğu artık Fotoğraflar, Arama, Sizin İçin, Paylaş ve Kitaplık şeklinde yeniden düzenlenmiş durumda. 

Google Fotoğraflara ‘Anılar’ özelliği eklendi

Birçok akıllı telefon kullanıcısının sevdiği ve iPhone’larda da bulunan ‘Anılar’ özelliği de artık Google Fotoğraflar’a eklenmiş durumda. Instagram Hikayeler’e de benzeyen bu özellik, kullanıcıların geçmiş zamanlarda yüklediği fotoğraflara erişebilmesine olanak sağlıyor. Anılar özelliği altındaki fotoğraflar ise güncelden eskiye doğru sıralanıyor. 

Alt gezinme çubuğuna yeni eklenen Kitaplık butonu ise, kaldırılan menü butonunun yerini alabilecek gibi duruyor. Söz konusu Kitaplık butonunun altında Aygıt Klasörleri, Sık Kullanılanlar, Albümler, Arşivler, Çöp Kutusu ve Yardımcı Programlar gibi seçenekler bulunuyor. 

google fotoğraflar alt gezinme çubuğu değişti

Google Fotoğraflar güncelleme işlemini Android kullanıcıları Google Play Store’dan gerçekleştirebilir. Play Store üzerinden gerçekleştirilen uygulama güncellemesini tamamladıktan sonra kullanıcılar yeni özellikleri ve değiştirilmiş arayüzü kullanmaya başlayabilecek. 

1 YILDIR MAĞARADA YAŞAYAN ADAM (RÖPORTAJ ADAM ÖZEL HABER) – DigiToll #4

Google Play Store en fazla zararlı yazılım içeren ikinci mağaza