whatsapp karanlık mod

Dünyada en fazla kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması  WhatsApp uzun zamandır merakla beklenen karanlık modu dün itibariyle hem iOS hem de Android ekosisteminde kullanıcılarına sundu.Şirket geçen ay Android platformunda söz konusu özelliği test etmeye başlamıştı. Beta sürümündeyken çok fazla güncelleme alan özellik artık resmen kullanılır durumda. 

WhatsApp birçok platformdan çok daha sonra merakla beklenilen karanlık mod özelliğini resmi olarak kullanıma sundu. Kullanıcılar beklenilen karanlık modun neden hala platforma eklenmediği hakkında birçok soru soruyordu. Ancak geçen günlerde ortaya çıkan haberlerde şirketin çok daha işlevsel bir karanlık mod sunmak için çalışmalarını devam ettirdiği öğrenilmişti. WhatsApp hem iOS hem Android ekosistemine birden getirdiği yeni özelliğini çok daha özel modlarla sunmuş oldu. 

WhatsApp Twitter’dan Karanlık Modu duyurdu

Facebook çatısı altında faaliyetlerini sürdüren ve dünyada çok fazla aktif kullanıcısı olan WhatsApp yeni özelliğini resmi Twitter hesabından duyurdu. Şirket ‘’Nihayet! Karanlık mod WhatsApp’ta’’ paylaşımıyla kullanıcılara müjdeyi vermiş oldu. Yapılan açıklama sonrasında hem iOS hem Android’e WhatsApp karanlık mod geldi.

Karanlık mod farklı özelliklerle geldi!

WhatsApp için yayınlanan karanlık mod, yapılan açıklamalara göre iki önemli noktaya odaklanarak geliştirildi. Şirket düşük ışıklı ortamlarda göz yorgunluğunu azaltmak amacıyla geliştirmelerini yaptıklarını açıkladı. 

Okunabilirlik: “Renkleri seçerken göz yorgunluğunu en aza indirmek ve sırasıyla iPhone ve Android’de sistem varsayılanlarına daha yakın renkler kullanmak istedik.”

Bilgi Hiyerarşisi: “Kullanıcıların dikkatlerini ekrana kolayca odaklamalarına yardımcı olmak istedik. Bunu en önemli bilgilerin öne çıkmasını sağlamak için renk ve diğer tasarım ögelerini kullanarak yaptık.” 

WhatsApp karanlık mod duvar kağıdı renk seçenekleriyle geldi

whatsapp karanlık mod duvar kağıtlarıWhatsApp’ın karanlık modu neden bu kadar uzun süren çalışmalar sonucunda kullanıcılara sunabildiğini az çok biliyoruz. Şirket önem verdiği açıkça belli olam karanlık mod için duvar kağıdı renk seçenekleri hakkında da çalışıyordu. Geçen gün ortaya çıkan bilgilere göre şirket en son Android’in Beta sürümünde denediği 6 farklı renk seçeneğini son güncellemeyle aktif etmişti. Söz konusu duvar kağıdı renk seçenekleri de karanlık mod seçeneğine entegre bir şekilde geldi. Eklenen düz duvar kağıtları birçok farklı renk seçeneği kullanıcıya sunuyor.

WhatsApp karanlık mod nasıl açılır?

WhatsApp’ın dün sunduğu karanlık mod öncelikli olarak iOS 13 ve Android 10 sürümlerini kullanan kullanıcılar için aktif edilmiş oldu. Android 10 ve iOS 13 sürümlerine sahip olan WhatsApp kullanıcılarının söz konusu özelliğe erişebilmek için ilk olarak uygulamayı güncellemeleri gerekiyor. 

iOS kullanıcıları App Store’dan, Android kullanıcıları ise Google Play Store’dan güncellemelerini gerçekleştirebilir.

WhatsApp’a nihayet gelen karanlık modu Android ekosisteminde kullanmaya başlamak için uygulamanın Ayarlar bölümünden Sohbetler seçeneğine tıklayıp ‘Koyu Tema’yı seçmek gerekiyor. 

iOS ekosisteminde ise Ayarlar bölümünde Sohbetler seçeneğinde ‘Ekran ve Parlaklık’a dokunup ‘Koyu’ seçeneğini seçmek yeterli olacak.

WhatsApp ile ödeme dönemi başladı!

SAMSUNG GALAXY S20 ULTRA 5G – KUTU AÇILIŞI