metaverse-dijital-yat-teknosafari

The Sandbox isimli popüler Metaverse platformunda bulunan bir kullanıcı, Republic Realm tarafından geliştirilen bir ‘Dijital Yat’ için 650.000 dolar ödeme yaptı. 

Facebook’un Meta isimli bir ana şirket kurması, Mark Zuckerberg’ün Metaverse kavramı ile ilgili yaptığı açıklamaları derken, tüm dünya bir anda metaverse çılgınlığı ile tutuşmaya başladı. Bazı ülkeler metaverse evrenlerinde büyükelçilik kurmaya çalışırken, varlıklı insanlar ise metaverse evreninde sergileyebileceği sanat eserlerini koleksiyonuna eklemeye başladı.

Birçok insan, teknolojinin geleceğinin metaverse kavramında olduğunu savunuyor. Ancak bu kavram, büyük küçük neredeyse her alandan ve sektörden şirketin kendine ait metaverse evrenini kurmaya çalışması ile problemlere yol açacak gibi gözüküyor. Bununla birlikte NFT ürünler, kullanıcıların metaverse evrenlerinde sergileyebileceği birer dijital sanat eseri haline geldi.

republic-realm-the-sandbox-yat-teknosafari

Şimdi ise bir kullanıcı, popüler metaverse platformu The Sanbox içerisinde bulunan bir dijital yat için 650.000 dolar değerinde ödeme yaptı. Metaverse ve NFT geliştiricisi Republic Realm, bu özel NFT’nin 149 ETH ile alıcı bulduğunu açıkladı.

Tasarım olarak pek de göze hoş gelmeyen yat, dört kata sahip. İçerisinde yemek alanlarının, jakuzilerin ve iki helikopter pistinin dahi bulunduğu belirtiliyor. Republic Realm’in ‘The Fantasy Collection’ isimli koleksiyonun bulunan yat, The Sandbox platformu için tasarlanan lüks NFT serilerinin arasında yer alıyor.

Dijital varlıklara yönelik satın alımlar hızlanarak artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde de bir oyun platformunda yer alan dijital bir arazi, 2.4 milyon dolar karşılığında satın alınmıştı.

İlginizi Çekebilir:

Mcdodo HP-8010, 10 dakikalık şarj ile 2 saat kullanım sunuyor

Battlefield 2042, serinin en kötü puanlı oyunu oldu

KVKK Yemeksepeti hakkında inceleme başlattı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz