Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Juventus formasını giyen dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo coronavirüs şüphesiyle karantina altına alındı.

Çin’in Wuhan şehrinden çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan coronavirüs (covid-19) spor dünyasını da olumsuz etkilemeye başladı. Bugün NBA’den gelen bir haberle 2019-2020 sezonunun askıya alınma kararı geldi. NBA, söz konusu kararı Utah Jazz’da oynayan Fransız basketbolcu Rudy Gobert’in coronavirüs testinin pozitif çıkması sonucunda verdi. NBA, tüm maçları süresiz bir şekilde iptal ettiğini açıkladı. Sadece NBA’de değil aynı zamanda FIBA ve La Liga’dan da aynı açıklama geldi. Her iki ligde de maçlar askıya alındı. 

Şimdi ise İtalyan medyasında yayınlanan bir habere göre, dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo, aynı takımda forma giydiği arkadaşı Daniele Rugani’nin coronavirüs testlerinin pozitif çıkmasının ardından karantinaya alındı. 

Cristiano Ronaldo coronavirüse mi yakalandı?

cristiano ronaldo coronavirüse mi yakalandıReal Madrid basketbol takımında oynayan bir sporcuda coronavirüsün tespit edilmesinden sonra, Cristiano Ronaldo’dan da futbol dünyasını sarsan bir haber geldi. İtalyan takım arkadaşı stoper Rugani’nin coronavirüse yakalanmasının ardından, SKY Sky Italia’nın iddiasına göre, Cristiano Ronaldo da karantina altına alındı. 

Sky Italia’nın aktardığı bilgilere göre, İtalyan milli takımında da oynayan stoper futbolcu Daniele Rugani’nin coronavirüs testlerinin pozitif çıkmasının ardından takım arkadaşı olan dünyaca ünlü futbolcu Ronaldo’nun da Portekiz Madeira bölgesinde karantinaya alındığı bildirildi.

Coronavirüs salgını hayatı olumsuz etkiliyor

İlk olarak 2019 yılının Aralık ayında tespit edilen ve ölümcül sonuçlar doğuran coronavirüs ülkelere yayılmaya ve can almaya devam ediyor. Şu ana kadar 113 ülkeye sıçradığı bilinen virüs, 4 bin 292 kişinin ölümüne sebebiyet verirken, enfekte olan insanların sayısı ise 118 bin 326’ya yükseldi. Çin’den sonra en fazla ölümün yaşandığı İtalya’da ise hayat durma noktasına vardı. Hükümet, gıda ve eczaneler hariç ülkedeki yüm mağazaların kapatılmasına karar verdi.

tom hanks coronavirüsTeknolojiden sinemaya; ticaretten sosyal hayata ve hatta eğitimi bile büyük ölçüde etkileyen coronavirüs, ünlü Hollywood oyuncusu Tom Hanks’te de tespit edildi. Oscarlı oyuncu Instagram hesabından yaptığı bir paylaşımda, kendisi ve eşi Rita Wilson’da da coronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı. Ünlü oyuncu gerekli testlerin ve tedbirlerin alınmaya devam edileceğini ve karantina altında tutulduklarını belirtti.

APPLE KULLANICILARINA 25 DOLAR ÖDEYECEK – DigiToll #5

Coronavirüs Pandemi (Küresel Salgın) İlan Edildi