Gelişen teknoloji özellikle akıllı telefon sektörü için büyük önem arz ediyor. Akıllı telefon üreticileri geliştirilen yeni teknolojileri çıkaracakları yeni modellerine ekleyerek tüketicilere son teknolojileri sunmaya çalışıyor. Apple da bu sene içerisinde çıkaracağı yeni iPhone 12’de bu teknolojilerden yararlanabilir ve son yıllarda göreceğimiz en büyük iPhone değişikliğini yaşatabilir.

Tedarik zincirindeki bir kaynaktan elde edilen sızıntıya göre, iPhone 12’nin son yıllarda yaşanan en büyük değişikliklerden birine ev sahipliği yapacağı söyleniyor. Söz konusu iddialar, iPhone 12 modelinin yeni bir tür ekran teknolojisine sahip olacağı yönünde.

The Elec’te yer alan habere göre en azından bazı iPhone 12 modelleri, LG tarafından üretilen OLED ekranları kullanacak. Bahsi geçen iddialarda, dokunmatik devre parçalarının ekranın içerisinde gömülü olacağı ve bu parçaların ayrı bir katmanda yer almayacağı için daha ince ekranlı cihazlar üretilmesine olanak sağlayacağı söyleniyor. Bu da daha ucuz ve daha ince ekranlı bir iPhone 12’nin ortaya çıkacağı anlamına geliyor.

Apple Watch 4 ve Apple Watch 5’te kullanılan LG’nin LTPO (düşük sıcaklıklı çok kristalli oksit) ekran teknolojisini değiştirebileceğine dair iddialar da söz konusu. LTPO ekran teknolojisi sayesinde Apple Watch 5, “always-on” ekranına rağmen tüm gün yetecek bir batarya ömrü sunabiliyordu. Dolayısıyla iPhone 12’de de benzer bir batarya performans artışı görülebilir.

Apple çift ekranlı bir iPhone tanıtabilir.