CD Projekt RED stüdyosunun yoğun bir şekilde üzerinde çalıştığı Cyberpunk 2077 oyununun çok oyunculu modunda çeşitli mikro işlemlerin bulunacağı belirtiliyor. Tek oyunculu modda ise herhangi bir satın alma işleminin bulunmayacağı açıklanan bilgiler arasında yer alıyor.

CD Projekt RED, önceki aylarda Cyberpunk 2077 oyununun ertelendiğini duyurmuştu. Bundan bir süre önce de çok oyunculu modda herhangi bir mikro işlem ya da oyun içi satın alma işleminin bulunmayacağı belirtilmişti. Şimdi yeni bir bilgiye göre ise, oyunun çok oyunculu modunda mikro işlemlerin yer alacağı açıklandı.

Bu durumun açıklanmasının ardından birçok oyuncu ihanete uğramış gibi hissetti. Ancak bu mikro işlemlerin yalnızca oyunun çok oyunculu modunda bulunacağı belirtildi. Kasım ayında yayınlanması planlanan tek oyunculu modda ise herhangi bir mikro işlemin yer almayacağı açıklandı.

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077‘nin tek oyunculu modunun reklamını tam bir paket olarak yapıyor. Sonuç olarak, Cyberpunk 2077 oyununun çok oyunculu modu şirket ‘Mikro işlem yok’ açıklamasını yaptığında oyun-severler tarafından bilinmiyordu. Bu nedenle işin teknik tarafından bakacak olursak, CD Projekt RED oyuncularına hiçbir zaman yalan söylememiş görünüyor.

Adam Kicinski: Oyun İçerisinde Harika Şeyleri Satın Alabileceksiniz

CD Projekt RED’in CEO’su Adam Kicinski ayrıca, multiplayer modunda mikro işlemlerin çok da agresif düzeyde olmayacağını belirtiyor.

Adam Kicinski’nin açıklaması “Hayranlarımıza karşı asla agresif davranmayız. Onlara adil ve dostça davranırız. Elbette agresif olmayacağız ama harika şeyleri satın alabileceğinizi bilmelisiniz. Amaç, para kazanmayı ve insanlar parayı harcarken bunu mutlu bir şekilde gerçekleştirebilmesidir. Alaycı olmaya ya da bir şeyi gizlemeye çalışmıyorum. Bu değer duygusu yaratmakla ilgilidir.” şeklinde oldu.

Tek Oyunculu Modda Para Harcamayı Gerektirecek Bir Durum Yok

Tek oyunculu modda herhangi bir mikro işlem ya da para harcamayı gerektirecek bir durum bulunmuyor. Çok oyunculu modda ise bu işlemlerden bazıları bulunuyor. Oyunun ücretsiz DLC’ler ve The Witcher 3 oyunundakine benzer bir şekilde büyük genişletme paketlerini alacağı belirtiliyor.

Cyberpunk 2077 Çıkış Tarihi

Cyberpunk 2077‘nin, 19 Kasım tarihinde Xbox Series X, PlayStation 4, Google Stadia, Xbox One ve PC platformlarına çıkışını gerçekleştireceği belirtiliyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Cyperpunk 2077’den 25 Dakikalık Oynanış Videosu Geldi

Cyberpunk 2077 Oyunundan 2 Saniyelik Bir Video Geldi

Cyberpunk 2077’nin Çıkış Tarihi Yine Ertelendi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz