Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Oyunseverler tarafından büyük bir merakla beklenen Cyberpunk 2077 çıkış tarihi hakkında oyun stüdyosu CD Projekt RED’den üzücü bir haber daha geldi. Stüdyo’dan yapılan açıklamada oyunun henüz hazır olmadığı ve buna bağlı olarak erteleme yapıldığı bilgisi paylaşıldı. 

The Witcher serisiyle yakından tanıdığımız CD Projekt RED tarafından Cyberpunk 2077 ‘nin çıkış tarihi hakkında üzücü bir açıklama yapıldı. Daha önce Nisan 2020’de çıkacağı duyurulan oyun, Eylül’e ertelenmişti. Şimdi de oyunun 19 Kasım’da oyuncularla buluşacağı açıklandı.

Cyberpunk 2077 Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre ertelemenin nedeni oyunun henüz hazır olmaması oldu. Önemli gelişim güncellemesi başlığı altında yapılan açıklamada kurucu ortak Marcin Iwinski ve stüdyo müdürü Adam Bodowski tarafından hazır olmayan bir şeyi piyasaya süremeyiz denildi.

 

Cyberpunk 2077 Eleştirmenler Tarafından Deneniyor

cyberpunk 2077 wallpaper 1920×1080 Lovely First Cyberpunk 2077 Gameplay Footage Is Here for you

Yapılan açıklamada şirket yetkilileri oyunun içerik, görevler, oynanış, ara sahneler, yetenekler, oyun içi eşyaların vb. hazır olduğunu buna karşın oyunun büyüklüğü ve kompleks yapısından dolayı çok titiz davranmaları gerektiği söylendi. Bu yüzden dengeleme ve bug’ları gidermek için zamana ihtiyaç olduklarını da ekledi.

Paylaşılan bilgilerde oyunun eleştirmenler tarafından denenmeye başlanıldığını da bildirildi. Bu kararın geliştiriciler tarafından verilebilecek zor bir karar olduğunu ve doğru kararı verdiklerini düşündüklerini de söylenirken açıklamada ayrıca oyuncuları bu konuda daha fazla bekletmek zorunda bıraktıkları için özür de dilendi.

Cyberpunk 2077, bu yılın en çok beklenen oyunlardan birisiydi. CD Projekt RED şirketinin oyunu olması zaten beklentiyi arttırmada yeterliydi. Şirketin çıkardığı The Witcher serisi oyunseverler tarafından hâlâ sevilerek oynanan bir oyun serisi. Hatta The Witcher 3 oyununun hikayesi ve grafikleri 2015 yılında yayınlanmasına rağmen günümüz oyunlarının birçoğuyla yarışabilecek düzeyde.

Açıklamada yer alan bir sevindirici haber ise oyunun bu hafta itibarıyla özel bir grup tarafından oynanacağı bilgisi oldu. Dünya genelinde seçilen farklı yazarların bu hafta itibariyle oyunu oynamaya başlayacağı açıklandı. Seçilen kişiler 25 Haziran itibariyle de ilk fikirlerini ve incelemelerini bizimle de paylaşabilecekler. Bu sayede kısa süre içinde oyun hakkında ilk bilgi ve eleştirileri alabileceğiz.

Cyberpunk 2011 Fragman

Daha önce oyunun çıkış tarihi 17 Eylül olarak belirlenmişti. Oyun Xbox Series X, Xbox One, PlayStation 4, Google Stadia ve PC platformlarına çıkışını gerçekleştirecekti. Şimdi oyunun ertelendiği 19 Ekim tarihi PlayStation 5 konsolunun çıkış tarihine yakın görünüyor. Bu durum da oyunseverlerin kafasında birtakım soru işaretleri bıraktı.

Cyberpunk 2077 fragmanında Keanu Reaves’in de gösterilmesi beklentileri epey yükseğe çekmişti. Fragmanda Keanu Reaves en sonda gözüküyor. Bununla ilgili birçok reaksiyon videosunu da YouTube platformu üzerinden görebilirsiniz.

Keanu Reaves’i birçok sinema filminden tanıyoruz. Amerikalıların arasında resmen bir ikon haline geldi diyebiliriz. Kendisini daha önce The Matrix serisi ve John Wick serisi gibi filmlerde gördük. Bu sefer de Cyberpunk 2077’de karakter olarak eklenmiş.

Cyberpunk 2077, 19 Kasım tarihinde Xbox Series X, Xbox One, PlayStation 4, Google Stadia ve PC platformlarına çıkışını gerçekleştirecek. Oyun şu anda 249 TL fiyat etiketiyle ön siparişe açık.

İlginizi çekebilir:

Cyberpunk 2077 Temalı Xbox One X Tanıtıldı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayın..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz