En iyi Netflix Türkiye fantastik filmler

3,5 milyon abonesine çeşitli içerikleriyle hizmet veren Netflix Türkiye’nin en iyi fantastik filmlerini sizler için listeledik. İşte; Netflix Türkiye en iyi fantastik filmler’. ‘Netflix Türkiye fantastik filmler’. ‘Netflix Türkiye’de izleyebileceğiniz en iyi fantastik filmler’. ‘Netflix fantastik filmler’. ‘En iyi Netflix Türkiye fantastik filmler’. 

Yüzüklerin Efendisi, Harry Potter gibi seri ve kült filmlerin de aralarında yer aldığı bu listemizi IMDb puanlarını değerlendirerek hazırladık. İşte; Netflix Türkiye en iyi fantastik filmler’. ‘Netflix Türkiye fantastik filmler’. ‘Netflix Türkiye’de izleyebileceğiniz en iyi fantastik filmler’. ‘Netflix fantastik filmler’. ‘En iyi Netflix Türkiye fantastik filmler’. 

Netflix Türkiye En İyi Fantastik Filmler

En iyi Netflix Türkiye fantastik filmler

Netflix Türkiye en iyi fantastik filmler’. ‘Netflix Türkiye fantastik filmler’. ‘Netflix Türkiye’de izleyebileceğiniz en iyi fantastik filmler’. ‘Netflix fantastik filmler’. ‘En iyi Netflix Türkiye fantastik filmler’. 

  • Yüzüklerin Efendisi Serisi IMDb: 8.9 
  • PK IMDb: 81 
  • Harry Potter Serisi IMDb: 7.6 
  • Kargo IMDb: 7.1 
  • Along With The Gods The Last 49 Days IMDb: 7.1 
  • Constantine IMDb: 7.0 
  • Jumanji: Vahşi Orman IMDb: 6.9 
  • Maske IMDb: 6.9 
  • Bleach IMDb: 6.8 
  • Cennetimden Bakarken IMDb: 6.7 

Yüzüklerin Efendisi Serisi 

En iyi Netflix Türkiye fantastik filmler

Yüzük Kardeşliği, İki Kule ve Kralın Dönüşü olmak üzere üç seri halinde Netflix Türkiye’de izleyebileceğiniz en iyi fantastik filmler arasında olan ‘Yüzüklerin Efendisi’ serisi ile listemize başlıyoruz. İlki 2001 yılında hayatımıza giren Yüzüklerin Kardeşliği, Sauron’un yüzüğünü yok etmek için Hobbitler köyünden ayrılan Frodo Baggins’in tehlikeli yolculuğunu konu alıyor. Serinin ikinci filmi İki Kule ise 2002’de vizyona girdi. İkinci filmde de Frodo ve Sam yüzüğü yok etmek üzere yine Mordor’a doğru yola çıkarlar ve bu süreçte çeşitli maceralar yaşarlar. Serinin üçüncü filmi Kralın Dönüşü’nde ise parçalanan yüzük birliğinin bazı üyeleri Gondor’u kurtarmak için mücadele verirler.  

PK  

En iyi Netflix Türkiye fantastik filmler

Netflix Türkiye fantastik filmler listemize ‘PK’ ile devam ediyoruz. Hint filmleri arasında olan ve başrolde Aamir Khan’ı izlediğimiz film, Dünya’da mahsur kalan bir uzaylının evini aramasını ve bu süreçte başından geçenleri konu alıyor. Hindistan kültüründe yer alan dinleri ve insanlar arası ayrımcılıkları eleştirel öğelerle hikâyesine taşıyan film, bir uzaylıya Tanrı’yı aratarak dinlerdeki kör inancı gözler önüne seriyor.   

Harry Potter Serisi 

En iyi Netflix Türkiye fantastik filmler

Netflix Türkiye’de 7 seri halinde bulabileceğiniz ‘Harry Potter’, J.K Rowling’in aynı adlı eserinden uyarlanmıştır. Kimilerinin çocukluğunun filmi olan Harry Potter, bugün yetişkinlerin de en sevdiği fantastik filmler arasında yer alıyor ve üzerinden yıllar geçmesine rağmen popülerliğini koruyor. Harry Potter’ın 11 yaşında başlayan hikâyesini son olarak evli ve çocuk sahibi bir yetişkin olarak bitiriyoruz. Küçük yaşta ailesini kaybeden Harry Potter, güçlü ve ün yapmış bir sihirbaz olduğunu, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nun onu beklediğini 11 yaşına gelince öğrenir. Okula adım atmasıyla birlikte Potter’ın macerası da başlar.  

Kargo  

En iyi Netflix Türkiye fantastik filmler

En iyi Netflix Türkiye fantastik filmler arasında olan ‘Kargo’da kendimizi ölülerin ruhlarının reenkarnasyon için hazırlandığı bir uzay gemisinde buluyoruz. Film, yalnız ve sıradan bir hayatı olan astronotun, enerji dolu yeni asistanın gelmesiyle birlikte hayatının altüst olmasını konu alıyor.

Along With The Gods The Last 49 Days  

En iyi Netflix Türkiye fantastik filmler

Asya yapımı fantastik filmlerden olan ‘Along With The Gods The Last 49 Days’ izleyiciye sıra dışı bir hikâye sunuyor. Film, ahiret gardiyanlarından olan yaşlı bir adamın dünyada geçirmesi gereken süreyi aşmasını ve geçmişini araştırmasını konu alıyor.  

Constantine 

En iyi Netflix Türkiye fantastik filmler

Sevilen oyuncu Keanu Reeves’i başrolde izlediğimiz ‘Constantine’ Hellblazer adlı çizgi romandan uyarlanmıştır. Çıkış tarihi 2005 olan film, fantastik türler arasında en iyilerinden biri olarak listemize giriyor. Doğaüstü güçleri olan meraklı bir dedektifin intihar gibi görünen bir ölümü soruşturmasını konu alıyor.  

Jumanji: Vahşi Orman  

En iyi Netflix Türkiye fantastik filmler

‘Jumanji: Vahşi Orman’ filminde ormanda geçen bir video oyununun içine çekilen dört liseli gencin bir maceraya katılmasını izliyoruz. Başrolünde Dwayne Johnson’un yer aldığı bu filmi ailenizle birlikte de izleyebilirsiniz. 

Maske
En iyi Netflix Türkiye fantastik filmler  

Kimilerinin çocukluğunun çizgi filmi olarak hatırlayacağı ‘Maske’ filmiyle listemizin sonlarına geliyoruz. Maske 90’ların ve 2000’lerin en popüler çizgi filmiydi. Daha sonra film olarak uyarlanan Maske, 1994 itibariyle hayatımıza girdi. Filmde, sıradan bir hayatı olan banka memurunun eski bir maske bulmasıyla sıra dışı bir hayata başlamasını izliyoruz. Jim Carrey’nin canlandırdığı maske adam, bu maskeyi takarak deli dolu ve şakacı biri haline gelir.  

Bleach  

En iyi Netflix Türkiye fantastik filmler

Japon sinemasının fantastik dünyasına adım atacağınız ‘Bleach’ lise öğrencisi Ichigo’nun elde ettiği doğa üstü güçlerini geri vermek istemesini ve bunun için de birkaç ruh toplamasını konu alıyor. 

Cennetimden Bakarken  

En iyi Netflix Türkiye fantastik filmler

 

 

Listemizde son sırada ‘Cennetimden Bakarken’ filmine yer veriyoruz. Cinayete kurban giden 14 yaşındaki Susie gittiği dünyadan sevdiklerinin ardından yas tutmasını ve herkesin gözü önünde gizlenen katilini aramalarını izlemektedir. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir: 

Netflix Türkiye’nin En Popüler Dizileri

Netflix’te Yetişkinlerin İzleyebileceği Animasyon Diziler

Spotify, Podcast Keşif Platformu Olarak Anılan Podz ’u Satın Aldı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz