Çevrim içi müzik akış servisi sunan Deezer, platforma iOS 14 kullanıcılarının erişim sağlayabildiği yeni Widget (araç) desteklerini duyurdu. Şirket, SongCather ve Flow widget’larını tanıttı.

Fransa merkezli müzik akış servisi sunan şirket, iOS 14 ile birlikte iPhone kullanıcıları içi sunulan widget desteğini platforma entegre ettiğini açıkladı. Deezer, bünyesine eklediği iki yeni iOS 14 widget ’ını ve özelliklerini tanıttı.

Deezer’ın iOS 14 kullanıcıları için sunduğu widget’lardan ilki Flow. Flow sayesinde, Deezer kullanıcıları, kişisel zevklerine göre hazırlanan ve hiç bitmeyen çalma listesine sahip oluyor. Kullanıcıların dilinin ucuna takılan ancak bir türlü çıkaramadığı şarkıları bulmak için ise SongCather özelliği yardımcı olacak. SongCather özelliği sayesinde kullanıcılar yakınlarında çalan müzik parçalarını kolay bir şekilde bulup doğrudan çalma listesine eklemeye olanak ekleyebilecek. Deezer’ın Tasarım ve Kullanıcı Deneyimi Başkan Yardımcısı Lucas Serralta yeni özelliklerle alakalı açıklamalarda bulundu. Serralta: “Yeni widget’larımızı oluştururken kullanıcılarımızın en sevdikleri iki özelliğe daha hızlı ve kolayca ulaşmalarını istedik. Flow’un kısayol aracı, tek bir dokunuşla kolayca size özel bir müzik dünyası yaratarak bu özelliği tam bir ‘arkana yaslan ve tadını çıkar’ deneyimine dönüştürdü. Ayrıca, çevrenizdeki melodileri yakalamayı her zamankinden daha hızlı hale getirerek, bir şarkıyı bir daha asla kaçırmayacağınızdan emin olmak istedik. Bu, widget’larımız için sadece ilk adımdı. Daha fazlası için bizi izlemeye devam edin” dedi.

Deezer’ın eklediği widget’ların kullanımı

1- “Bugün görüntüsü”nde uygulamalar titreşene kadar bir widget veya boş alan üzerine basılı tutun.
2- Üst sağ köşede “+” işareti bulunan bir buton göreceksiniz.
3- “+” ya tıklayın ve Deezer’ı bulup seçmek için aşağı doğru kaydırın.
4- Sonra “Widget’i ekle”ye ve son olarak da “tamam” a tıklayın.
Kurulumdan sonra, Bugün Görüntüsü’nde Deezer widget’larınızı bulmak için ana ekranınızda veya kilit ekranınızda sola kaydırın.

Deezer’ın SongCatcher ve Flow’u tüm dünyada hem ücretsiz hem de premium kullanıcıları için sunuldu. Yeni kısayol araçlarını kullanmak için iOS 14’ün en son sürümüne sahip olduğundan ve Deezer uygulamasının iOS8.24 sürümüne güncellendiğinden emin olunması gerektiği belirtiliyor. Deezer, önümüzdeki haftalarda, favorileri, en iyi sanatçılar ve daha fazlası için farlı widget’ları da kullanıma sunacağını da dile getirdi.

İlginizi Çekebilir:

Deezer Türkiye’deki Kullanıcılarına Hem Yerli Hem de Yabancı Podcast’leri Ücretsiz Sunuyor

Deezer, Salgın Döneminde Müzik Dinleme Oranının Yüzde 190 Arttığını Açıkladı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz