Yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X ‘in açılış sesi, Xbox’ın Twitter hesabından paylaşıldı. 

Microsoft, yeni nesil konsolu Xbox Series X’in konsol açılırken duyacağımız sesi Xbox’un resmi Twitter hesabından paylaştı.

Microsoft, geçtiğimiz ay Xbox Series X konsoluna gelecek olan oyunların fragmanlarını canlı olarak göstermişti. Ancak fragmanlarda pek oynanış göremediğimizden dolayı biraz eleştirilmişti. Bu etkinlik öncesinde 16 saniyelik bir video paylaşılmıştı.

O sırada videonun YouTube’daki izleyiciler tarafından eklenmiş olan altyazısında, arka plandaki sesin Xbox’ın yeni sesi olarak yazıyordu. O zaman bu durum pek fark edilmemişti. Daha sonra Xbox Series X program yönetimi başkanı olan Jason Ronald bir röportajında, gelecek neslin başlangıcına şahit olduğumuzu ve yeni nesil konsolun önyükleme animasyonunu gösterdiklerini açıklamıştı.

Xbox daha sonra resmi Twitter hesabından bu sesi paylaşarak açıklamayı doğrulamış oldu. Paylaşılan tweet’te, “Kulaklarınıza şarkı söyleyen bir oyun meleklerinin korosu gibi.” ifadelerini kullandı.

Xbox Series X Açılış Sesi 

Lockhart Kod Adlı Yeni Konsol Yolda

Microsoft, Xbox Series X konsolunun çıkışını bu yılın sonunda gerçekleştirmeyi planlıyor. Microsoft, şu ana kadar donanım özellikleri ve oyun fragmanlarını yayınlasa da henüz konsolun fiyatını ve net çıkış tarihini açıklamadı. Ayrıca Xbox Series X’e yeni bir Xbox konsolu daha katılabilir. Bu versiyonun kod adı Lockhart olacağı ve daha düşük özellikli, disksiz bir versiyon olacağı belirtildi.

Yakın zamanda PlayStation 5 konsolunun da hem dış görünüşünü hem de çıkacak oyunların fragmanlarını gördük. PlayStation 5 konsolu da epey bir iddialı bir şekilde geliyor diyebiliriz. Xbox Series X tarafında Assassin’s Creed Valhalla, Cyberpunk 2077 gibi büyük oyunlar ve çeşitli indie oyunlar gösterilirken, PlayStation 5 tarafında da Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Resident Evil Village, NBA 2K21, Gran Turismo 7 ve çeşitli indie oyunlarını yine  görmüş olduk. Bazı oyunların oyun içi görüntüleri yer alırken bazı oyunlarda da oynanış görüntülerini gördük.

İlginizi çekebilir:

Xbox Series X İçin Smart Delivery Desteği Olan Oyunlar Duyuruldu

Kredi Fırsatçıları & PlayStation 5 Fiyatı – Pazar Sohbeti #10

PlayStation 5 Konsol Tasarımı Canlı Yayında Tanıtıldı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayın..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz