Okuma Süresi
2 dakika

Yılın ilk üç çeyreğindeki konsolide gelirlerini açıklayan Türk Telekom, söz konusu gelirlerini yıllık yüzde 61’lik artışla 15,3 milyar TL’ye yükseltti. Şirket toplamda 3,3 milyar TL tutarında yatırım harcaması yaparken bu harcamalardan deprem bölgesine de yoğun olarak yatırım gerçekleştirildiği paylaşıldı.

Birçok firma yılın ilk üç çeyreğine dair finansal ve mali tablolarını paylaşıma açarken Türk Telekom da bu dönem içerisindeki yatırım tutarını açıkladı. Şirket, yılın ilk üç ayında deprem bölgesi dahil ülke genelinde toplam 3,3 milyar TL tutarında yatırım yaptığını belirtti. İşte detaylar!

Yatırımlar Aralıksız Sürdü

2023 yılının ilk çeyreğinde aralıksız yatırım yapan Türk Telekom, yatırımların önceliklerinden birisinin de istihdam olduğunu açıkladı. Konu hakkında konuşan Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Bu ölçekte bir afet, doğru ve dikkatli şekilde bir yönetim gerektiriyor. Biz de bilgi teknolojileri ve iletişimi alanındaki liderliğimizin yanı sıra müşteri deneyimindeki üstün birikimimiz ile hızlı ve hedefe yönelik çözümler ürettik. Depremin hemen ardından iletişimin kesintisiz sürdürülmesi ve depremden etkilenen bölgenin yeniden kalkınması için pek çok önemli adım attık. Bu adımlardaki önceliklerimizden biri de istihdam oldu. Bu kapsamda; depremin etkilediği 11 ilde istihdam seferberliği başlattık” ifadelerini kullandı.

“Deprem Bölgelerinde Aralıksız Çalışıyoruz”

Yılın ilk çeyreğinde 3,3 milyar TL yatırım gerçekleştiren şirket, depremin etkilemiş olduğu afet bölgelerinde de önemli çalışmalar yaptığını bildirdi. Bu konu hakkında da önemli detaylar veren Önal, “Bu süreçte; depremin etkilediği illerde iletişimin sürekliliğini sağlarken, aynı zamanda çalışanlarımız da dahil olmak üzere depremden etkilenen vatandaşlarımız için bir dizi faaliyete odaklandık. 6 Şubat’taki afetlerin derin üzüntüsünü hâlâ yaşıyoruz. Biz de Türk Telekom olarak, bölgedeki yatırımlarımızı ve hizmetlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Şirket olarak, milletimizin ortaya koyduğu gayret ve çaba ile hep beraber, aynı hassasiyetle hareket ediyoruz” dedi. Diğer yandan deprem sürecinin, müşteri davranışlarını da yeniden belirlediğini vurgulayan Ümit Önal, “İlk çeyrek performansımız, beklenmedik durumların gerçekleştiği bu dönemde finansal öngörümüze paralel olarak yansıdı. Gelir artışında yıla olumlu bir yükseliş ivmesi ile başlamış olmamız müşterilerimizin ürün ve hizmetlerimize olan artan ihtiyacını ve bağlılığını gösteriyor” dedi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz