Dijital Cüzdan GastroPay Kullanıcılarına Toplamda 3.8 Milyon TL Tasarruf Sağladı

Yüzde 50’ye varan geri ödemeleriyle kullanıcılarına yeme içme sektöründe yaptıkları harcamalarda tasarruf sağlayan GastroPay bugüne kadar kullanıcılarının 3.8 Milyon TL tasarruf yapmasını sağladı. En iyi restoranları tüketicilerle hem ekonomik hem de güvenli yolla buluşturmayı hedefleyen, restoranları dijitalleştiren dijital cüzdan GastroPay’in büyümesini, hedeflerini ve geleceğini GastroPay kurucu ortakları Gizem Oral ve Çağlar Karataş ile konuştuk. “GastoPay nedir ve GastroPay kim için ne sunuyor?” sorularına ve çok daha fazlasına yanıtlar aradık 

Pandemi dönemi dünyamızı son iki yılda ciddi bir şekilde dönüştürdü. Bu dönemde teknoloji kullanımı artarken dijital çözümlerin hayatımızdaki yeri pekişti. Mevcut dijital çözümlere ek yüzlerce yeni dijital çözüm hayatımıza girdi. Bugün de pandemi döneminde hayatımıza giren ve hızla büyüyen, yeme içme sektörünün ilk ve tek dijital cüzdanı GastroPay’i girişimin kurucuları Gizem Oral ve Çağlar Karataş ile konuştuk.

Sosyal yaşamın büyük bir sekteye uğradığı son 2 yılda temassız ödemeler ciddi önem kazandı. Her gün binlerce insanın temas ettiği pos cihazları ya da elden ele dolaşan paralar büyük tehlike haline geldi. Bu da tüketiciler için daha sağlıklı, temassız ve aynı zamanda güvenli ödeme yöntemlerine yönelme ihtiyacını doğurdu. Bu dönemde kart kullanımı ve temassız ödemeler çok ciddi oranda arttı. Tabi bunun yanında temassız ve güvenli ödeme hizmeti sağlayan dijital cüzdan uygulamaları da ciddi bir seçenek haline geldi. Tüketicilerin bu dönemde hijyen konusunda daha hassas davranması ve kalabalık içerisinde bulunmayı tercih etmemeleri hızlı, temassız ve hesaplı ödeme çözümü sunan uygulamaları ön plana çıkardı.

GastroPay de tam bu noktada devreye giren bir dijital cüzdan çözümü. Ancak sadece temassız ödeme yapabileceğiniz bir çözüm olarak nitelemek yetersiz kalabilir. GastroPay’in kurucuları Gizem Oral ve Çağlar Karataş “GastroPay nedir?” sorusuna GastroPay, anlaşmalı yüzlerce restoranda, saniyeler içinde, temassız ödeme imkanını ücretsiz sunuyor. Kullanıcılar GastroPay’de yapacağı her harcamada %20-%50 oranında geri ödeme kazanabiliyor. Kazanılan puanlar ise tüm anlaşmalı noktalarda kullanılabiliyor.” yanıtını veriyor.

Avrupa’da çeşitli ülkelerde benzer uygulamaların olduğuna değinen şirketin kurucu ortakları, hem tüketiciler hem de restoranlar için çeşitli avantajlar sunan bir hizmet haline getirdikleri GastroPay’i yeme içme sektörünün dijitalleşmesinde önemli bir basamak olarak görüyor.

Yeme İçme Sektöründeki Dijitalleşme Sürecek

gastropay restoranları dijitalleştiriyor

Diğer tüm sektörlerde olduğu gibi yeme içme sektöründe de dijitalleşmenin hızla süreceği öngörülüyor. GastroPay hem işletmeler hem de tüketiciler için çeşitli avantajlar sunuyor. Sadece bu da değil, değişen ekonomik yapı sebebiyle insanların en iyi fiyata en iyi ürüne ulaşma ihtiyacı, kampanyalar ve çeşitli indirimler de sistemi cazip bir hale getiriyor.

GastroPay Kurucu Ortağı Gizem Oral tam da bu noktada Türkiye’de bu alandaki eksikleri fark etttiklerini söylüyor ve ekliyor:

“Üyelerini şehrin en iyi restoranlarıyla buluşturan GastroPay kullanıcılarına hem fişe, faturaya, kredi kartına dokunmadan telefonlarından güvenli ve hesaplı bir şekilde mobil ödeme fırsatı sunuyor hem de hesaplarının en az %20’sini geri kazandırarak dışarıda yemek yemeyi daha erişilebilir ve ekonomik kılıyor.”

Bu sistemin aynı zamanda restoranların dijitalleşmesinde ve mali yapısının güçlendirilmesinde katkı sunduğuna değinen Oral, Türkiye’nin en büyük zincir markaları da dahil 1000’den fazla restoran ve kafenin GastroPay ailesine katıldığını vurguluyor. GastroPay’in restoranların müşteri portföyünü büyütmede ve tercih edilebilir kılmada etkin bir çözüm olarak öne çıktığını belirtiyor.

Şirketin diğer kurucu ortağı Çağlar Karataş ise sistemin Pandemi döneminden en fazla etkilenen yeme-içme sektörüne katkı sunduğuna değiniyor.

“GastroPay ile yeme içme sektörünün dönüşümüne katkı sağlayarak restoranların dijitalleşme yolculuğuna öncü oluyoruz. Restoranların sadık müşterilerini yani müdavimlerini de artırmalarını sağlıyoruz.

Restoranlarda müşterilere GastroPay üzerinden sunduğumuz fırsatlar ve indirimlerle hem bu dönemde çok fazla ihtiyacımız olan ‘hesaplı olma’ şehrin en iyi restoranlarıyla bir araya getirip fişe, paraya ve kredi kartına dokunmadan telefonlarından güvenli ve hesaplı bir şekilde mobil ödeme fırsatı veriyoruz. Ayrıca, kullanıcıların GastroPay’le ödedikleri fişleri e-fatura olarak mail adreslerine iletiyoruz.”

%50’ye Varan Geri Ödemelerle 3.8 Milyon TL Tasarruf 

gastropay nedir

GastroPay’i restoran sektörünün dijital cüzdan ürünü olarak tanımlayan Gizem Oral,  IOS ve Android telefonlarına ücretsiz olarak indirilebilen uygulamanın kullanıcıların ödemelerinin %50’ına dek geri kazanabildiğini ve bunun kullanıcılar için ciddi bir tasarruf sağladığını belirtiyor.

“Visa ile yaptığımız iş birliğiyle kullanıcılar GastroPay’e kaydettikleri Visa kartlarıyla ilk harcamalarında 30 TL hoşgeldin hediyesi kazanıyor. Sonraki harcamalarındaysa restoranlarda ödedikleri hesabın işlem sınırı olmaksızın her zaman %20  – %50’ını geri kazanmalarını sağlıyor. Bu yıl 600’den fazla restoranda 100 Bin’den fazla restoran hesabı GastroPay’le ödedi. 50 bini aşkın kullanıcı restoran hesabını GastroPay’le ödeyerek 3.8 milyon TL kazandı.”

GastroPay Büyümeye Devam Edecek 

Yerel lezzetlerden dünya mutfağına uzanan farklı lezzetlere sahip restoranları kullanıcılarıyla buluşturan GastroPay’in hızlı bir şekilde büyüdüğüne işaret eden Çağlar Karataş, şirketin 2021 yılında ciroda 3,5 kat, kârlılıkta ise 33 kat büyüdüğünü belirtiyor.

Son 6 ayda 1000’den fazla restoran GastroPay ailesine katıldığına değinen Karataş, “Sistemimizde restoran sektörünün önde gelen büyük zincirleri Happy Moons, Cookshop, Midpoint, KFC, Kahve Dünyası, Plus Kitchen, Bisquitte, Pizza Lazza ve Wagamama başta olmak üzere yüzlerce restoran bulunuyor. Türkiye’nin 39 şehrini yeni ödeme çözümü sistemimiz GastroPay ile buluşturduk. Yeni yılda daha fazla kullanıcıya ulaşmayı hedefliyoruz. Türkiye’nin en büyük bankalarından biriyle gerçekleştirdiğimiz iş ortaklığımızı en kısa sürede duyuracağız.” diyor.

GastroPay nasıl kullanılır?

gastropay nasıl kullanılır

GastroPay ile ödeme yapmak isteyen kullanıcılar, uygulamayı indirerek hesabını kolayca oluşturabiliyor. Oluşturulan hesaba para aktaran kullanıcılar GastroPay üyesi restoranlarda ödeme sırasında GastroPay seçeneğini belirtiyor ve ardından kendilerine özel oluşturulan karekodu okutuyor ve pin girerek ödemeyi temassız bir şekilde tamamlayabiliyor.

GastroPay hakkında bilgi almak için tıklayın.

İlginizi Çekebilir:

Alneo ile şirketler, toplamda 41 milyon TL tasarruf etti

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz