Philips XXL OLED TV

Philips TV, yeni XXL OLED modelleri ve miniLED ekran teknolojisini piyasaya sürdüğünü duyurdu. 55 ve 65 inç ekran boyutu seçenekleri de bulunan OLED modellerde, 77 inçlik ekran boyutunun da ilk defa ‘Philips’ çatısı altında kullanıldığı ifade edildi. Philips TV’nin ilk mini-LED özellikli ‘9636’ ve ‘9506 serileri ise 65 inç ve 75 inç ekran boyutlarıyla görücüye çıktı.  

Bu yılın ilk yarısında ekstra büyük ekran boyutlarına odaklanan Philips TV & Sound, yeni XXL OLED modelleri ve miniLED ekran teknolojisini piyasaya sürdüğünü duyurdu. 55 ve 65 inç ekran boyutu seçenekleri de bulunan OLED modellerde, 77 inçlik ekran boyutunun da ilk defa ‘Philips’ çatısı altında kullanıldığı ifade edildi. Philips TV’nin ilk mini-LED özellikli ‘9636’ ve ‘9506 serileri ise 65 inç ve 75 inç ekran boyutlarıyla görücüye çıktı. Aktarılan detaylara göre, markanın yeni OLED ve mini-LED setlerinde; gelişmiş 5. nesil P5 AI işlemci ve genişletilmiş HDMI 2.1 bağlantısı yer alıyor . Yeni modeller, sürükleyici bir izleme deneyimi için tasarlanan dört taraflı ‘Ambilight’ ve en yeni ‘Android TV 10’ işletim sistemiyle mükemmel bir görüntü ve ses performansı sunmayı hedefliyor.  

Philips TV’nin ‘800 OLED’ serisinin; lider görüntü performansı standartlarını yükseltmek için tasarlanan 5. nesil P5 AI işleme paketi de dahil olmak üzere, 2021 yılında çok daha fazla performans iyileştirmesi sunacağı ifade ediliyor. ‘5. nesil P5 AI’; sistemine eklediği ‘Film’ algılama modunun yanında, SD veya HDR içeriği için kontrastın her zaman ortam ışık seviyelerine göre optimize edilmesini sağlayan ışık sensörünü de içeriyor. ‘HDR10+ Adaptive’ özelliği ise ‘HDR 10+’ dinamik meta verileri ile gerçek zamanlı ortam ışığı bilgisini birleştirerek parlaklık düzeylerini sahne sahne, izleme ortamına göre otomatik olarak optimize etmeye olanak tanıyor.  

Yeni ‘806/856 OLED’ modellerindeki ‘anti-burn (yanma önleme)’ teknolojisi, statik içeriği doğru bir şekilde algılayan ve piksellerdeki yanmayı önlemek için ışık çıkışının yoğunluğunu kademeli olarak azaltan gelişmiş bir logo algılama sistemi kullanıyor. Bu sayede, TV kanallarının ekran köşesinde yer alan logoları iz bırakmıyor. Kullanıcıları içine çeken özgün bir izleme deneyimi oluşturmak için dört taraflı ‘Ambilight’ içeren ‘OLED806’ ve ‘OLED856’ modelleri ayrıca, sıfır çerçeve tasarımına sahip olma niteliği taşıyor.  

Philips ‘OLED806’ tasarımında, metal ve çift tonlu “çubuk” ayaklar bulunuyor

Philips OLED806

Diğer yandan; her iki modelde de destek için farklı tasarımlar yer alırken, iki tasarım da sehpa üstünde yüzer gibi görünen minimalist bir profil sunuyor. Philips ‘OLED806’ tasarımında, metal ve çift tonlu “çubuk” ayaklar bulunuyor. ‘OLED856’ modelinde ise metal ve koyu krom renkte T şeklinde ayaklar yer alıyor. Geliştirilmiş ‘e-Arc’ dahil ‘HDMI 2.1’ özelliğiyle; 2020 ürünlerine de eklenen ‘Otomatik Düşük Gecikme’ moduna, ‘FreeSync Premium Pro’ ve ‘Otomatik Oyun’ modu da ekleniyor. Geliştirmelerle birlikte 4K görüntü kalitesi 48 Gbps’lik (444, 12 bit) yüksek bant genişliğinde, 40 Hz’den 120 Hz’e kadar iletilebiliyor. Bununla birlikte; yeni OLED serisi, dört pasif radyatör tarafından desteklenen özel 3 halkalı, arkaya bakan bas ve 50W gücünde 2.1 ses sistemine sahip olma niteliği taşıyor. Setler ayrıca, kullanımı kolay ‘DTS Play-Fi’ sayesinde yüksek çözünürlüklü ve çok odalı ses sistemi için kablosuz bağlantı imkanı da sunuyor. 

Ürünlerde, yeni bir sezgisel arayüz sunan son sürüm ‘Android 10’ TV işletim sistemi bulunuyor. TV’nin ‘bas-konuş’ özelliğine sahip uzaktan kumandası, yerleşik ‘Google Asistan’ı devreye sokabiliyor ve ‘Alexa’ sesli komut sistemleriyle uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. Her iki ürün de metal kaplamalı, zarif, arkadan aydınlatmalı ve gömülü tuşlara sahip uzaktan kumandayla birlikte geliyor. Uzaktan kumandanın yan tarafları ve arkası, ünlü İskoç deri firması ‘Muirhead’ tarafından kaplanıyor.  

Philips ‘9636’ TV modeli ayrıca, yüksek çözünürlüklü ses sistemleri için ‘DTS Play-Fi’ uyumluluğu içeriyor

Philips 9636 TV

Philips’in ‘9636’ modeli ise 2000 nit ışık çıkışıyla lokal derin siyahlar oluşturmak için 1024 bölgeli yerel kısılabilir arka ışığı, ‘Philips Micro Dimming Premium’ sistemiyle birleştiriyor. Geniş izleme açısına ve yüzde 95 ‘DCI-P3’ renk gamına sahip yüksek kaliteli ‘VA’ panel, etkileyici bir renk skalası üretmeyi hedefliyor. ‘Film Algılama’ ve “akıllı” ışık sensörü entegrasyonuyla tamamlanan yeni 5. nesil P5 AI kullanan ‘9636’nın, sınıfında lider görüntü kalitesi sunduğu ifade ediliyor. Ayrıca cihazda; geliştirilmiş ‘e-Arc’ dahil ‘HDMI 2.1’ özelliğiyle 2020 ürünlerine de eklenen ‘Otomatik Düşük Gecikme’ moduna, ‘FreeSync Premium Pro’ ve ‘Otomatik Oyun’ modu da dahil ediliyor. Geliştirmelerle birlikte 4K görüntü kalitesi, 48 Gbps’lik (444, 12 bit) yüksek bant genişliğinde 40 Hz’den 120 Hz’e kadar iletilebiliyor.  

Görüntü kadar sesin de etkileyici olduğu ifade edilen üründe; ‘3.1.2’ ‘Dolby Atmos Elevation’ hoparlörlerini, ‘Tweeter-on-Top’ teknolojisiyle birleştiren ‘Bowers & Wilkins’ ses sistemi yer alıyor. Modelin 65 inç ekran boyutuna sahip versiyonunda, tek bir sert bağlantı çubuğu ve 75 inç ekran boyutuna sahip versiyonunda, iki çıkıntılı bağlantı çubuğu şeklinde tasarlanan hoparlörler, masa üstü standı olarak kullanılabiliyor. Ses sisteminde akustik şeffaf ‘Kvadrat’ kumaş kullanılan ince tasarım televizyonun, dört taraflı ‘Ambilight’ sistemiyle sorunsuz bir şekilde bağlantı kurabildiği ve minimalist bir metal çerçeve içerdiği belirtiliyor. Philips ‘9636’ TV modeli ayrıca, yüksek çözünürlüklü çok odalı ses sistemleri için ‘DTS Play-Fi’ uyumluluğu da içeriyor. 

Philips 9506 Premium MiniLED TV Özellikleri

Philips miniLED TV

Philips 9506 Premium MiniLED TV, 2021 yazında 65” ve 75” ekran boyutlarıyla piyasaya çıkıyor.

 • 1024 ayrı aydınlatma noktası olan kısılabilir mini-LED ekran 
 • 1500 Nits ışık çıkışı 
 • Philips TV Micro Dimming Pro sistemi 
 • Geniş görüş açısına ve yüzde 95 DCI-P3 geniş renk gamına sahip Yüksek kalite VA paneli  
 • Film Algılama ve ‘akıllı’ ışık sensör entegrasyonuna sahip 5.Nesil P5 AI işlemcisi  
 • Geliştirilmiş, e-Arc dahil HDMI 2.1 özelliğiyle 2020 ürünlerine de eklenen Otomatik Düşük Gecikme moduna, FreeSync Premium Pro ve Otomatik Oyun modu da eklendi. Geliştirmelerle birlikte 4K görüntü kalitesi 48Gbps’lik (444, 12 bit) yüksek bant genişliğinde 40Hz’den 120Hz’e kadar iletilebiliyor  
 • Patentli üç halka teknolojisine sahip, arkaya monte yüksek kaliteli 50W 2.1 ses sistemi ve derin bas için dört pasif radyatör  
 • Dört taraflı Ambilight özelliği 
 • Çoklu oda ses sitemleri için DTS Play-Fi 
 • Minimalist metal üst ve yan çerçeve ve dar fırçalanmış metal alt çerçeve içeren süper ince set 
 • Bıçak şekilli metal ayaklar 
 • Android TV 10 işlemcisi, halihazırda Google Assistant olan ve Alexa’yla da uyumlu çalışabilen “bas-konuş” uzaktan kumandası. 

Philips 9206 Premium 100Hz DLED TV Özellikleri

Philips Premium DLED TV

Philips 9206 Premium 100Hz DLED TV, yılın ikinci çeyreğinde 55” ve 65” boyutlarıyla piyasaya çıkıyor.

 • Geniş izleme açısıyla yüksek kalite 100Hz VA panel 
 • Kontrast sağlamak için Philips TV’nin Micro Dimming Pro sistemiyle doğrudan kısılabilir LED arka ışık 
 • Güçlü P5 görüntü işlemcisi 
 • 4K görüntü kalitesini 40 Hz’den 120 Hz’e kadar iletebilen, e-Arc ekli, ve 2020 setlerinin Otomatik Düşük Gecikme moduna eklenmiş FreeSync Premium ve Otomatik Oyun modunun da dahil olduğu HDMI 2.1 
 • Patentli üç halka teknolojisine sahip, arkaya monte yüksek kaliteli 50W 2.1 ses sistemi ve derin bas için dört pasif radyatör  
 • Dört taraflı Ambilight özelliği 
 • Çoklu oda ses sitemleri için DTS Play-Fi 
 • Android TV 10 işlemcisi, halihazırda Google Assistant olan ve Alexa’yla da uyumlu çalışabilen “bas-konuş” uzaktan kumandası 
 • Minimalist metal üst ve yan çerçeve ve dar fırçalanmış metal alt çerçeve içeren süper ince set 
 • Metal çift tonlu minimalist “çubuk” ayaklar 

Philips 8506 Performance Series DLED TV Özellikleri

Philips DLED TV

Philips 8506 Performance Series DLED TV, yılın ikinci çeyreğinde 50”, 58” 65”, 70” ve 75” boyutlarıyla piyasaya çıkıyor.

 • Yüksek kalite panel 
 • Üstün kontrast sağlamak için Philips TV’nin Micro Dimming Pro sistemiyle doğrudan kısılabilir LED arka ışık 
 • Güçlü P5 görüntü işlemcisi 
 • e-ARC dahil HDMI 2.1 özelliği ve 2020 ürünlerindeki Otomatik Düşük Gecikme moduna eklenen Değişken Yenilenme Hızı 
 • Yüksek kalite 20W ses sistemi 
 • Çoklu oda ses sitemleri için DTS Play-Fi 
 • Üç taraflı Ambilight 
 • Alexa ve ‘bas-konuş’ uzaktan kumandayla çalışabilen Google Asistant dahil Android TV 10 
 • Açık gümüş renkli, fırçalanmış, alüminyum çerçeveli süper ince set  
 • Açık gümüş renkli, ince çizgili metal T çubuk döner stand – 43 ”, 50”, 58 ”ve 65” ekran paneller için 
 • Açık gümüş metal trapez ayaklar – 70 ”ve 75” ekran paneller için 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Philips TV & Sound Kablosuz Ev Sistemi Yüksek Ses Performansı Sunacak

Philips OLED+935 TV Dikkat Çeken Yapay Zeka Özellikleriyle Satışa Çıkacak

Philips, Aktif Gürültü Önleme Özellikli Premium Kulaklık Serisini Tanıttı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz