dijital yayın servis abonelikleri

Yükselen doviz kurları etkisiyle fiyatları artan dijital yayın servis abonelikleri, geçen yılın aynı zamanına göre düşüşte. Detaylar haberimizde.

Ana akım televizyon kanallarına rakip olarak ortaya çıkan ve her geçen yıl izleyici portföyünü geliştiren dijital yayın servisleri, ülkemizde de oldukça popüler. En ünlü dijital yayın servislerinden biri olan ve sektörün ‘lokomotifi’ olarak görülen Netflix halen en geniş abone portföyüne sahip olan platform olsa da son zamlardan sonra ibre aşağıya döndü.

Türkiye’nin en büyük dijital kod satış mağazalarından olan ve bünyesinde Netflix, BluTv, Bein Connect, Exxen, TV Plus, Fizy, LifeBox, YouTube Premium ve GeForce Now Game Plus dijital servislerin kartlarının satışını yapan oyunfor.com’un 2021 Ocak – 2022 Mart istatistiklerine göre Netflix, dijital yayın servis kartı satışında %59’luk oranla en üst sırada yer alıyor. 2020’de %76’lık oran ile en yüksek seviyeye çıkan Netflix yayın servis kartı satışlarının, 2021 yılında ise düşüşe geçtiği görülüyor. 2020 yılına göre tüm dijital yayın servis kartı satışlarında belirgin bir düşüşün yaşandığını ve Netflix’in yaptığı son zamdan sonra bu düşüşün hızlanabileceğini vurguluyor.

Dijital yayın servis kartı nedir?

İnternet üzerinden yapılan dijital servis üyeliklerinde büyük bir kolaylık sağlayan, kredi kartı olmadan ve taahhüt altına girmeden üyelik başlatmanıza olanak tanıyan, farklı abonelik seçenekleri sunan kartlardır.

Netflix servis kartları hangi türde abonelik sunmaktadır?

“Netflix hediye kartı” olarak da bilinen kartlar; 25 TL, 75 TL ve 100 TL olarak üç farklı miktarda satıştadır. Bu kartlar Netflix’in farklı abonelik seçeneklerinde, farklı abonelik süreçleri için kullanılabilmekte.

Exxen servis kartlarının abonelik seçenekleri hangileridir?

Direkt olarak aylık abonelik sistemiyle işleyen Exxen, servis kartlarının reklamlı olarak 1, 3, 6 ve 12 aylık abonelik seçenekleri bulunmakta.

beIN Connect’in dijital servis olanakları nelerdir?

Diğer dijital yayın servislerine kıyasla çok daha fazla abonelik seçeneği sunan beIN Connect, farklı süreçler ve farklı ekran sayıları olmak üzere; Süper Lig, Spor Ekstra ve Eğlence olarak üç farklı kategoride abonelik seçeneğine sahip.

2021 Ocak – 2022 Mart ayları arasında dijital servis kartı satış oranları ise şöyle:

#

DİJİTAL SERVİS

SATIŞ ORANI

1

Netflix

%59
2 beIN Connect %12
3 Amazon Prime %11
4 BluTV %11
5 Exxen %5
6 Diğer %2

 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Dünyanın en kompakt kamera sliderı, Trexo Slider duyuruldu

Redmi Note 11 Pro+ 5G ve Redmi Note 11 Pro 5G satışa sunuldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz