Disney Wakanda Dizisi
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Dijital yayın platformu Disney Plus, ‘Black Panther’ filminin yönetmeni Ryan Coogler ile yeni bir Wakanda dizisi hazırlıyor. Projenin, Coogler’ın ‘Proximity Media’ yapım şirketiyle yapılan 5 yıllık bir televizyon anlaşması kapsamında izleyici beğenisine sunulacağı ifade ediliyor.  

Dijital yayın platformu Disney Plus, ‘Black Panther’ filminin yazarı ve yönetmeni Ryan Coogler ile ‘Wakanda Krallığı’nda geçecek yeni bir Wakanda dizisi hazırlıyor. Projenin, Coogler’ın ‘Proximity Media’ yapım şirketiyle yapılan 5 yıllık televizyon anlaşmasının bir parçası olarak hazırlandığı ifade ediliyor. Şirketin yönetici kadrosunda; Coogler dışında, Zinzi Coogler, Sev Ohanion, Ludwig GöranssonArchie Davis ve Peter Nicks de yer alıyor. Coogler’ın, güncel olarak 8 Temmuz 2022’de vizyona girmesi beklenen ‘Black Panther II’ filmini yazmaya ve yönetmeye hazırlandığı da biliniyor. Wakanda dizisinin ise Disney Plus’la yapılan anlaşma kapsamında izleyici beğenisine sunulacak ilk proje olduğu dile getiriliyor. 

Proximity Media’ ile yapılan anlaşma, ‘Marvel’ yanında Disney’in diğer birimleri için hazırlanacak projeleri de kapsıyor. Coogler; konuya ilişkin açıklamasında, paylaşmak için sabırsızlandıkları projeler hazırladıklarına işaret ediyor. Yeni Wakanda dizisine ilişkin ise henüz çok az detay biliniyor. Ancak dizinin, hem ‘Black Panther’ hem de devam filmi için kurulan temel üzerine inşa edileceği tahmin ediliyor.  

Disney Plus, ‘WandaVision’ isimli ilk ‘Marvel’ evreni dizisini de izleyici beğenisine sunmuştu 

Disney Plus WandaVision

Diğer yandan; Disney Plus, kısa bir süre önce ‘WandaVision’ isimli ilk ‘Marvel’ evreni dizisini de izleyici beğenisine sunmuştu. Projeyi; ‘The Falcon’, ‘The Winter Solider’, ‘Loki’, ‘Hawkeye’, ‘MrsMarvel’ ve animasyonlu ‘What If…?’ isimli yapımların takip edeceği ifade edilmişti. Daha önce duyurulan projeler arasında ise ‘Moon Knight’, ‘She-Hulk’, ‘The Guardians of the Galaxy Holiday Special’, ‘Secret Invasion’, ‘Iron Heart’, ‘Armor Wars’ ve ‘I am Groot’ yer alıyordu. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Disney+, 86.8 Milyon Aboneye Ulaştı! 

Disney, Göz Kırpabilen İnsansı-Robot Geliştirdi

Disney, ‘Aslan Kral’ Filminin İkincisinin Çalışmalarına Başladığını Duyurdu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz