Disney+ Abone Sayısı
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

‘Disney’ tarafından yapılan açıklamaya göre; Disney+ abone sayısı, 86.8 milyona ulaştı. 2019 yılının Kasım ayında kullanıma sunulan dijital yayın platformunun, 4 yıl içerisinde 230 milyon aboneye ulaşmasının beklendiği ifade edildi.  

Medya devi ‘Disney’ tarafından yapılan açıklamaya göre; Disney+ abone sayısı, 86.8 milyona ulaştı. 2019 yılının Kasım ayında izleyici beğenisine sunulan dijital yayın platformunun, 2020 yılının Eylül ayından itibaren bünyesine 13 milyon abone daha eklemiş olduğu ifade edildi. Söz konusu büyümenin, platformun Latin Amerika ağında da kullanıma sunulmasından kaynaklanmış olabileceği tahmin edildi. Şirket; 2024’ün sonlarına doğru platform 5. yılını doldurduğunda, Disney+’ın dünya çapında 230 milyon ile 260 milyon aralığında bir abone sayısına sahip olmasını beklediğine işaret etti.  

Diğer yandan; şirketin en büyük rakiplerinden biri olan Netflix, yayın hayatına 13 yıl önce başlamıştı. Dijital yayın devi, yıl sonuna kadar dünya çapında 200 milyon aboneyi geride bırakmış olmayı bekliyordu. Disney ise abone sayısını, gelecek yıl ve sonrasına ilişkin genel yayın politikasını ayrıntılı olarak anlattığı bir yatırımcı sunumunda açıkladı. Şirket; sunumda ayrıca Disney+, Hulu, ESPN Plus, Star ve Disney+ Hotstar’da yayınlanması beklenen birkaç yeni yapımını da paylaştı.  

Mevcut ‘Disney+’ kullanıcı sayısı, Disney’in ilk tahminlerini geride bıraktı 

Disney+ Kullanıcı Sayısı

Diğer yandan; mevcut ‘Disney+’ kullanıcı sayısı, Disney’in ilk tahminlerini fazlasıyla geride bıraktı. Şirket; ‘Disney+’ lansmanından 5 sene sonra, 60 milyon ile 90 milyon aralığında bir aboneye ulaşacağını öngörmüştü. Fakat platformun abone sayısı, yalnızca 1 yıl içerisinde 86.8 milyon kişiye ulaştı ve şirket tahminlerinin üst sınırına yaklaştı. Medya devi; Hulu’nun da Eylül ayından bu yana, abone sayısını 2.2 milyon artırdığını ve 2 Aralık itibarıyla 38.8 milyon aboneye ulaştığını kaydetti. ‘ESPN Plus’ın ise yaklaşık 2 ayda, üye sayısına 1.2 milyon kişi daha ekleyerek 11.5 milyon aboneye ulaştığı belirtildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Disney, Göz Kırpabilen İnsansı-Robot Geliştirdi

Disney, ‘Aslan Kral’ Filminin İkincisinin Çalışmalarına Başladığını Duyurdu

Disney+’ın yeni Star Wars dizisi Obi-Wan Kenobi süresiz olarak ertelendi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz